Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ty też możesz pomóc...

09. 10. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3977

PODAJ CEGŁĘ!

 Obecnie na terenie Podbeskidzia nie ma specjalistycznej placówki, która zapewniałaby stałą opiekę osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Osoby te,  (mimo skończonych kilkudziesięciu lat) mają "umysł dziecka w ciele dorosłego człowieka", dlatego potrzebują ciągłej pomocy.  

Rodzice z Podbeskidzia, z faktu swego sędziwego wieku oraz swojej nienajlepszej kondycji zdrowotnej, postanowili zadbać o podstawową opiekę  dla  swoich dzieci  i wybudować Grupowy Dom Stałego Pobytu. Miejsce to,  zastąpi im rodzinne domy, w momencie gdy z różnych przyczyn losowych zostaną pozbawione opieki swoich bliskich.
10 sierpnia 2009 r.w Bestwinie przy ulicy Sikorskiego rozpoczęto prace ziemne pod budowę Grupowego Domu Stałego Pobytu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. W budynku tym, o powierzchni ok. 850 m2 powstaną pokoje mieszkalne,  sale rehabilitacyjno-terapeutyczne oraz  gabinet lekarski.

Jeśli masz ochotę wspomóc Stowarzyszenie "Razem" (można poczytac o nim w zakładce Organizacje) wejdź na stronę http://siepomaga.pl/f/stowarzyszenierazem/c/50 , zapoznaj się z problemami Stowarzyszenia i w prosty sposób, korzystając z zamieszczonych na stronie linków możesz dokonać płatności.

Do góry