Co było i co będzie na boiskach

09. 07. 20
Odsłony: 5103

Już w najbliższą środę na stadionie w Bestwinie Ruch Chorzów rozegra swoje ostatnie spotkanie kontrolne. Tym razem przeciwnikiem "Niebieskich" będzie algierska drużyna RC Kouba Algier. Klub ten założony został w 1942 roku. Mistrzostwo swojego kraju drużyna ta zdobyła raz i był to rok 1981. W 1982 roku rozgrywała spotkania w CAF Champions League (Afrykańska Liga Mistrzów). W tych rozgrywkach doszła do ćwierćfinału. Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

Mecze sparingowe naszych drużyn obserwował Pasiu i oto jega relacja:
W sobotnie popołudnie zespół LKS-u Bestwina rozegrał kolejne sparingowe spotkanie przed rozpoczynającym się 8 sierpnia sezonem ligowym. Jest już to 3 spotkanie kontrolne tego zespołu (LKS Bestwina 3:3 Granica Ruptawa; Wilamowiczanka Wilamowice 2:3 LKS Bestwina). Sparing partnerem podopiecznych Marka Ruska była drużyna LKS-u Goczałkowice Zdrój(obie drużyny spotkały się już w przerwie pomiędzy rundą jesienną i wiosenną; wynik tego spotkania to 2:1 na korzyść zespołu z Goczałkowic). Zespół ten rozgrywa swoje spotkania w klasie A grupa: Tychy. W poprzednim sezonie drużyna ta zajęła 9 miejsce w ligowej tabeli. Drużyna LKS-u Bestwina przeważała w pierwszej połowie i do szatni schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Bramki padły po samobójczym trafieniu i strzale Wojtka Żurka. Trener Marek Rusek po przerwie testował swoich zawodników na różnych pozycjach, jak również przeprowadził kilka zmian. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Kolejny sparing drużyna LKS-u rozegra na własnym stadionie z zespołem z Algierii.
c.d. w rozwinięciu:

Do sezonu ligowego przygotowuje się już od tygodnia drużyna Przełomu. W zespole z Kaniowa jak na razie nie widać dużych ruchów kadrowych. Z pierwszą drużyną trenuje natomiast 4 juniorów. Przełom w sobotnie popołudnie rozegrał swój pierwszy test mecz przed sezonem ligowym. Na boisku „KS” Kontakt przeciwnikiem LKS-u była druga drużyna czechowickiego MRKS-u. W poprzednim sezonie zespół ten okazał się bezkonkurencyjny w rozgrywkach bielskiej klasy B i tym samym w tym roku będzie rozgrywać swoje spotkania w klasie A. Jedyna bramka spotkania padła w 3 minucie, futbolówka do bramki Kaniowa trafiła po strzale Krzysztofa Szatanika. Przełom miał swoje okazje i był drużyną lepszą, jednak brakowało skuteczności pod bramką przeciwnika. Dwukrotnie od utraty bramki drugi zespół Walcowni uratowała poprzeczka. Strzały oddali odpowiednio Robert Jurczyga i Janusz Maroszek. Samo spotkanie jak i gra Przełomu nie mogła rozczarować kibiców. Kolejny sparing Przełom rozegra 23 lipca, a przeciwnikiem będzie drużyna Sokoła Zabrzeg .
Zespół z Bestwinki również wznowił treningi przed rozpoczynającym się sezonem ligowym. Podopieczni trenera Wiesława Jurczyka w sobotę o godzinie 17 rozegrali pierwsze spotkanie kontrolne. Przeciwnikiem zawodników Bestwinki była drużyna rozgrywająca swoje spotkania w lidze okręgowej grupa: Kraków-Wadowice: Niwa Nowa Wieś. Zespół ten zajął w poprzednim sezonie 7 lokatę w ligowej tabeli. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy bo aż 5:2.  KS Bestwinka swoje kolejne sparingowe spotkanie rozegra 22 lipca. Sparing partnerem będzie drużyna LKS-u Jawiszowice. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 18 w Jawiszowicach.