Mecz kontrolny LKS Bestwina

09. 07. 13
Odsłony: 4685

W sobotę (11.07) o godzinie 15 drużyna LKS-u Bestwina na własnym stadionie rozegrała pierwsze spotkanie kontrolne przed rozpoczynającym się sezonem ligowym. Podopieczni Marka Ruska zmierzyli się z Granicą Ruptawa. Zespół ten aktualnie rozgrywa swoje spotkania ligowe w A-klasie grupa: Rybnik. W sezonie 2008/09 uplasowali się na 11 miejscu w lidze. Trener Rusek sprawdził w test-meczu aż 22 zawodników!  Ze składu, który walczył w poprzednim sezonie pozostali: Damian Pokusa, Wojciech Żurek, Przemysław Grzeszek (nieobecny na sparingu), Grzegorz Kalamus, Marcin Gołąb, Paweł Wolff, Adrian Damaz, Mateusz Małaczek (nieobecny na sparingu), Sławomir Owczarz, Bartosz Figna, Maciej Byrski, Szymon Skęczek (nieobecny na sparingu), Mariusz Koziełek(nieobecny na sparingu). Natomiast z klubu odeszli: Bogusław Tan (Nadwiślan Góra), Mateusz Holek, Rafał Stawowczyk, Łukasz Gach. W meczu kontrolnym okazję do pokazania swoich umiejętności miało dwóch juniorów: Maciek Skęczek i Michał Kasprzyk. Do klubu przybyło 11 nowych zawodników. Spotkanie układało się pomyśli bestwinian i to oni przeważali. Po ładnym dośrodkowaniu Grzegorza Kalamusa piłkę do bramki efektownym strzałem głową wpakował Wojciech Żurek. Chwilę później po błędzie obrońców wyrównującą bramkę zdobyła Ruptawa. Jeszcze przed przerwą drugą bramkę dla LKS-u zdobył Żurek. Po przerwie trener Rusek wprowadził liczne zmiany. Na początku II odsłony spotkania bramkę dla gospodarzy zdobył Fluder. Bestwina prowadziła już 3:1 jednak to do gości należała końcówka i mecz zakończył się remisem 3:3. Niektórzy zawodnicy będą musieli udowodnić swoją wartość w najbliższym spotkaniu sparingowym z Wilamowiczanką Wilamowice (środa 15.07 – najprawdopodobniej spotkanie rozegrane zostanie w Wilamowicach).