Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Mariusz Cupriak o 2 kolejce A klasy

07. 08. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6008
 Portal www.sportowebeskidy.pl zamieścił wywiad z trenerem KS Bestwinka Mariuszem Cupriakiem dotyczący jego prognoz na 2 kolejkę rozgrywek o mistrzostwo klasy A. Oto pełny tekst wypowiedzi trenera:

Ciekawiej niż rok temu
Bestwinka. W pierwszej kolejce bielskiej A-klasy doszło do kilku niespodzianek.
Jak będzie w drugiej odsłonie zmagań? Odpowiedź na to pytanie próbuje znaleźć trener pierwszego wicelidera – Mariusz Cupriak: - Myślę, że druga kolejka spotkań zapowiada się dość ciekawie. Po remisie z Mazańcowicami spadkowicz z Kaniowa wybiera się do Kóz. Drużyna Orła znacznie się osłabiła, ale dla zawodników Przełomu będzie to na pewno ciężka przeprawa, gdyż gospodarze będą szukać rehabilitacji.

Do Bestwinki zawita Sokół Buczkowice i będziemy się starać, żeby komplet punktów pozostał u nas. Wiadome jednak, że mecz meczowi nie równy i tak, jak w pierwszej kolejce zagraliśmy dobry mecz, tak teraz może być słabiej, ale wierzę w swoich chłopaków. Rywalizacja w zespole jest duża, a kadrę w ostatnich dniach wzmocnił jeszcze Dominik Chmielniak, którego wypożyczyliśmy z Sokoła Zabrzeg.

Ciekawi mnie zespół Żaru Miedzybrodzie Bialskie, który zdecydowanie pokonał na inaugurację kobiernicką Sołę. Po tej kolejce powinniśmy być mądrzejsi czy zespół z Międzybrodzia Bialskiego jest tak silny, czy tak słabą siłę rażenia mają gracze Soły. Namieszać w tym sezonie może również Centrum Ligota. Martwi mnie trochę poziom gry zespołów z Hecznarowic i Bujakowa. Graliśmy z zespołem Gronia w ramach rozgrywek pucharowych i styl prezentowany przez drużynę z Bujakowa pozostawiał wiele do życzenia, dlatego uważam, że te dwa zespoły będą takimi dostarczycielami punktów. Na pewno poziom w tym sezonie będzie bardziej wyrównany, bo nie ma takich drużyn, które odstawałyby zdecydowanie umiejętnościami. Oczywiście są dwa zespoły, które mają duże aspirację, mam na myśli Wilamowiczankę i Zaporę, ale personalia tych zespołów pozwalają mieć nadzieję na walkę.

2. kolejka - 18.08.2007 r. (sobota)
(g.17) Centrum Ligota - GLKS Wilkowice
(g.17) Wilamowiczanka Wilamowice - Groń Bujaków

19.08.2007 r. (niedziela)
(g.11) Orzeł Kozy - Przełom Kaniów
(g.16) KS Bestwinka - Sokół Buczkowice
(g.17) Soła Kobiernice - Pionier Pisarzowice
(g.17) Sokół Hecznarowice - Żar Międzybrodzie Bialskie
(g.17) LKS Mazańcowice - Zapora Wapienica
Mecze 3 kolejki klasy okręgowej:

Sokół Zabrzeg - Cukrownik Chybie

Bestwina - MRKS Czechowice-Dziedzice

KS Spójnia Landek - Pasjonat Dankowice
Do góry