Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 04. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5092
Na posiedzeniu Konwentu Prezesów Podokręgów po konstruktywnej decyzji ustalono, że rozgrywki amatorskie od okręgówki do klasy C zostaną wznowione 24 kwietnia i powinny zostać zakończone do 11 lipca.
Na podstawie informacji Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego Tomasz Wyszyński zgłosił wniosek, żeby najpierw zaplanować ramowe daty rundy wiosennej. Ustalono, że rozpocznie się ona 24 kwietnia i powinna się zakończyć 11 lipca. Zaznaczono również, że w terminarzu, których opracowaniem zajmują się Komisje Rozgrywek Podokręgów, należy uwzględnić daty świąt: 1 i 3 maja oraz 3 czerwca, żeby zminimalizować konieczność gry w dni powszednie. Wskazano także terminy rozpoczęcia rozgrywek młodzieżowych na 24 kwietnia oraz IV ligi kobiet na 1 maja.
Taki terminarz opracowano. Według niego LKS Kaniów batalię o pozostanie w okręgówce rozpocząć miałby wyjazdem do Tychów na spotkanie z tamtejszym „ZET” 24 kwietnia, natomiast KS Bestwinka do rozgrywek przystąpi 2 maja podejmując u siebie Wisłę Wielką. Nie znam na ten moment propozycji terminarza grupy „zwycięskiej”.
Ale ….. Dzisiaj Śląski ZPN otrzymał interpretację prawną rozporządzenia Rady Ministrów z 15 kwietnia. Płynie z niej wniosek, że amatorzy nadal nie mogą grać w swoich ligach. Można tylko trenować, pod warunkiem zachowania limitu 25 osób. Poinformował o tym Maciej Grygierczyk, dziennikarz dziennika "Sportu".
Czytaj więcej
21. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4750
 
Jak informuje wykonawca remontu linii kolejowej, firma PORR S.A., od dnia 20.04 do dnia 26.04.2021 r. zamknięty zostanie przejazd kolejowy w ciągu ulicy Dankowickiej w Kaniowie.
21. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4994
W związku z sytuacją epidemiologiczną kraju oraz rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów do 25 kwietnia 2021 roku Gminny Ośrodek Kultury oraz Muzeum Regionalne w Bestwinie zawieszają stacjonarną działalność sekcji i grup artystycznych, jak również bezpośrednią obsługę interesantów.

Kontakt z pracownikami GOK od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30 pod nr tel. 32 21413 65; 32 214 15 87

 

21. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5142

Poniżej przedstawiamy pełną listę obostrzeń.
* Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. są zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte
* W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw.
* Uprawianie sportu na świeżym powietrzu dopuszczalne dla grup do 25 osób
* Zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne
* Zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych
* Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
* Zamknięte są sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
* Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
* Zamknięte są siłownie i kluby fitness
* Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

 
21. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9343
Jakiś czas temu na Facebooku została założona grupa Gmina Bestwina - Co mówią mieszkańcy? Administrator tej strony tak uzasadnił jej powstanie: „Strona powstała specjalnie dla mieszkańców gminy Bestwina. Czekamy na Wasze opinie, pytania, informacje, newsy i reklamy Waszych lokalnych działalności. Rozmawiajcie, bo to miejsce specjalnie dla Was.”
Jednym z tematów poruszonych przez Czytelników była działalność Ośrodka Zdrowia w Bestwinie. Autor posta napisał tak: „Drodzy mieszkańcy pora zrobić porządek z ośrodkiem zdrowia w Bestwinie. Lekarze odmawiają pomocy, rejestratorki i pielęgniarki również. Sluchawka leży odlozona obok telefonu,Na nic nie mają czasu oraz podnoszą głos na pacjentów. W ośrodku aktualnie jest więcej personelu niż pacjentów nikt się spieszy, na korytarzu widać panie przechadzajace się z kawa w ręku a także słychać wesołe rozmowy w gabinecie pielegniarek.Jednak kiedy prosimy o pomoc bądź wizytę,slyszymy ,ze są potwornie zajęci.Dziś byłem nawet świadkiem jak pracownik od RtG nakrzyczał na starsza panią i odmówił zdjecia pomimo braku innych pacjentów, gdzie pani tłumaczyła,ze lekarz właśnie teraz zlecił jej to zdjęcie. Wolał biegać i krzyczeć przez 15 min niż pomóc. Pracownicy nie noszą identyfikatorów i są anonimowi dlatego ciężko złożyć skargę na konkretną osobę. Proszę Was o opisanie swoich problemów związanych z tym ośrodkiem oraz reakcję. Razem możemy więcej.” – pisownia oryginalna.
Wpis ten nie pozostał bez echa. 9 kwietnia odbyło się posiedzenie Rady Społecznej przy SP ZOZ Bestwina, któremu przewodniczył Arkadiusz Maj, przewodniczący tejże Rady.
Przewodniczący poprosił Panią kierownik SP ZOZ w Bestwinie, dr Bożenę Kaźmierczak, o omówienie bieżącej pracy Ośrodka, o podanie najważniejszych danych ilościowych dotyczących kadry medycznej i administracyjnej oraz obsługiwanych pacjentów (przyjmowanych w Ośrodku, udzielonych teleporad, wypisywanych recept), a także przedstawienie problemów w funkcjonowaniu.
Po przedstawieniu danych statystycznych przez Panią Kierownik, członkowie Rady i zaproszeni goście wyartykułowali zgłaszane przez mieszkańców problemy i niedogodności dotyczące pracy Ośrodka – a były to, m.in:
- zastrzeżenia, co do możliwości dodzwonienia się do rejestracji – nieodbierane telefony, ciągły sygnał zajętości,
- bardzo długie (nawet 2 tygodniowe) terminy oczekiwania na wypisanie recepty na lekarstwa,
- nienależyte podejście do pacjentów – brak empatii,
- długi czas oczekiwania na teleporadę,
- odmowa kontaktu z pacjentami z blokadą na zastrzeżone numery telefonów,
- poproszono o nagłośnienie „nowych” numerów telefonów w postaci ulotek,
- poproszono o wyjaśnienia, na jakich zasadach odbywa się szczepienie przeciw COVID poszczególnych grup wiekowych pacjentów.
Czytaj więcej
21. 04. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6170
Dzisiaj wykonawca modernizacji linii kolejowej, firma PORR S.A., poinformowała, że od poniedziałku, 12 kwietnia br., do niedzieli, 18 kwietnia, zamknięty zostanie przejazd kolejowy w ciągu ulicy Witosa w Kaniowie. Tym samym z Kaniowa do Bestwiny i odwrotnie będzie można pojechać tylko objazdami: przez Czechowice-Dziedzice lub ulicą św. Floriana (Kaniów - Bestwinka).
 
Komunikacja Beskidzka informuje, że w związku z zamknięciem przejazdu od 12 do 18 kwietnia komunikacja na linii Czechowice - Dziedzice - Janowice oraz Bielsko-Bielsko przez Dankowice, Kaniów realizowana będzie wyznaczoną trasą objazdu przez Bestwinkę ul. Dworkową, Sportową oraz Dankowicką.
W związku z tym wyłączony z komunikacji pozostaje przystanek Kaniów P.K.. Pasażerów korzystających z przystanku Bestwinka Skrzyżowanie w stronę Kaniowa przewoźnik prosi o oczekiwanie na skrzyżowaniu ul. Witosa i Dworkowej. Za opóźnienia w kursowaniu autobusów oraz wynikające z tego tytułu utrudnienia przeprasza.
 
21. 04. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5392
W związku z sytuacją epidemiologiczną kraju oraz rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów 18 kwietnia 2021 roku Gminny Ośrodek Kultury oraz Muzeum Regionalne w Bestwinie zawieszają stacjonarną działalność sekcji i grup artystycznych, jak również bezpośrednią obsługę interesantów.
Kontakt z pracownikami GOK od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30 pod nr tel. 32 21413 65; 32 214 15 87
21. 04. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5204

Do 30 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Eksperci będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218, pod którym osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca będzie oddzwaniał na własny koszt.
„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to dwunasta tego typu wspólna akcja Wydziału Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.
Niepełnosprawni najczęściej są zainteresowani rozwianiem wątpliwości np. w zakresie używania samochodu do celów rehabilitacji, korzystania z pomocy przewodników (dla osób niewidomych czy niesprawnych ruchowo), zakupu leków, czy wydatkami na adaptację mieszkania.

https://niepelnosprawni.slaskie.pl/

21. 04. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5206
Przedłużone dziś przez rząd obostrzenia miały początkowo obowiązywać do 9 kwietnia. Teraz restrykcje pozostaną w mocy do 18 kwietnia. Poniżej prezentujemy listę ograniczeń.
* Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte
* W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
* Zamknięte pozostają salony fryzjerskie i kosmetyczne
* Przedszkola i żłobki są zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych
* Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego
Już wcześniej obowiązywały też inne obostrzenia:
* Zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych
* Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
* Zamknięte są sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
* Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
* Zamknięte są siłownie i kluby fitness
* Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym
21. 04. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5921

5 dziewczyn z Bielska-Białej - Agata, Wiktoria (absolwentki szkoły podstawowej w Kaniowie), Natalia, Maja i Karolina od listopada prowadzi projekt w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Jego celem jest wsparcie psychiczne nastolatków. Udostępniają ważne treści na Instagramie i Facebooku, ale ich głównymi środkami przekazu są Spotify (prowadzenie podcastu) oraz YouTube (jeden z filmów ma aż 55 tysięcy wyświetleń!).

Projekt " Between us" ma na celu uświadamianie rówieśnikom ich wartości i pokazanie jak pokochać swoje wady. Dziewczyny chcą poruszyć zróżnicowane tematy, np. jak poradzić sobie z codziennymi problemami w dzisiejszym społeczeństwie. Ich celem jest stworzenie społeczności zrzeszającej młodzież z różnych środowisk, w której mogłaby czuć się komfortowo i niezależnie.

- Młodzież w naszym wieku nie ma odpowiedniego wsparcia psychologicznego, co skutkuje zaburzoną samooceną, chorobami psychicznymi i innymi negatywnymi postawami i zachowaniami. Media społecznościowe kreują wyidealizowany wizerunek ludzi co skutkuje kompleksami u nastolatków. Dążą oni do ideału, co powoduje obniżenie poczucia wartości i stany depresyjne. Ponadto młodzież nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału i nie umie dbać o swój stan wewnętrzny. Media społecznościowe powodują także wyalienowanie ze świata, brak umiejętności porozumiewania się z ludźmi i nawiązywania nowych relacji w realu. System edukacyjny w naszych czasach także nie poświęca uwagi "problemom z życia wziętym", przez co dzisiejsza młodzież ma problemy z radzeniem sobie w wielu stresowych sytuacjach. Problem ten potwierdza wiele badań. Jest on także zauważalny przez samą młodzież, chociaż nie zawsze umie ona nazwać wyzwanie, z którym się zmaga. Duża część osób nawet nie jest świadoma problemu lub nie wie jak sobie z nim radzić - tłumaczą twórczynie projektu.

 

 

 

 

 

Linki do mediów związanych z projektem:

Czytaj więcej