Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Harcerska Wigilia – przekazanie drużyny

11. 12. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4570

Wigilie w 7 Drużynie Harcerskiej „Ogień” im. Władysława Gryzełki były zawsze czasem spełniania marzeń oraz podsumowań pewnych etapów działalności harcerskiej. Dlatego też tegoroczna wigilia, która odbyła się 14 grudnia była wyjątkowa. Przybyło na nią wielu gości - nie tylko rodzice, ale także pełnomocnik Wójta Pan Artur Beniowski, Pan radny Andrzej Wojtyła, Pani dyrektor Agata Rak, a także władze Komendy Hufca na czele z komendantem harcmistrzem Marianem Hankusem. Nie mogło na niej zabraknąć także opiekuna drużyny Pani Ewy Sierant i reprezentacji zuszków.
Goście mieli okazję wysłuchać „Legendy o choince”, wykonać świąteczne łańcuchy oraz uraczyć się wypiekami domowej roboty. Na ręce Pani Dyrektor harcerki z 7 DH przekazały również Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi.
To jakże wyjątkowe spotkanie było również okazją do wręczenia prezentów. W rolę Mikołaja wcielił się jeden z rodziców, który rozdawał prezenty powodując uśmiech na twarzach zarówno młodych, jak i starszych.
Wigilijne spotkanie to również czas składania sobie życzeń tych najprostszych i tych najbardziej oczekiwanych. Znalazł się również czas  na film podsumowujący 6-letni okres działalności drużyny. Kulminacyjnym punktem spotkania było oddanie przewodnictwa 7 DH „Ogień”, do tej pory prowadzonej przez pwd. Kingę Czulak druhnie pionierce Klaudii Kubik.
Komendant Hufca wraz z członkami komendy złożył serdeczne gratulacje na ręce obu druhen oraz wręczył pamiątkowe dyplomy i listy gratulacyjne.
Druhnie Klaudii serdecznie gratulujemy i witamy w gronie drużynowych!
Opracowanie:
phm Marek Majewskioraz Komendant szczepu „Bratnie Żywioły” dh pwd Kinga Czulak

Do góry