Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nie posprzątali, niech płacą

11. 11. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5140

W czwartek, 1 grudnia, Rada Gminy Bestwina będzie uchwalać budżet na 2012 rok.
Wiadomo już, że zabraknie pieniędzy na wiele pilnych do załatwienia spraw, ot choćby na parking przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwince, czy w Janowicach…. Akurat na jedną z tych inwestycji mogłaby gmina zdobyć pieniądze i wójt nie powinien wahać się w obciążeniu winowajców maksymalną stawką, wszak nasi wybrani także nie mają miłosierdzia w stosunku do samorządów … ale do rzeczy.
Przepisy kodeksu wyborczego nie pozostawiają wątpliwości ani co do tego, kto za usunięcie plakatów, haseł oraz urządzeń służących agitacji wyborczej odpowiada, ani co do tego, w jakim terminie powinny zostać one usunięte. Obowiązek ten obciąża pełnomocników komitetów wyborczych, a wykonany być powinien w terminie 30 dni po dniu wyborów. W przypadku ostatnich wyborów parlamentarnych upłynął on 9 listopada.
Jeśli pełnomocnik w terminie nie posprząta po wyborach, wójt (burmistrz, prezydent miasta) usuwa m.in. plakaty, hasła na koszt pełnomocników (art. 110 § 7 kodeksu).(źródło:www.rp.pl)

Maksymalna grzywna za niesprzątnięcie np. plakatów po wyborach to 5 tys. zł.  A mamy jeszcze w naszej gminie takie oto perełki …  aż wstyd, że w nazwie jednej z tych partii jest prawo i sprawiedliwość:

Panie wójcie, do dzieła ....

Komentarze   

lady zgaga
#1 lady zgaga 2011-12-18 11:54
...a plakat kandydata do parlamentu umieszczony na słupie obok przystanku autobusowego Bestwina- Magówka dalej sobie wisi,... przepraszam nie cały bo część od strony Bestwiny zerwała przedwczoraj wichura. Druga część czeka na lepsze wiatry,... tak jak odpowiedzialni za posprzątanie po sobie...
Niby drobiazg, można powiedzieć, że w sąsiedniej Starej Wsi na słupie naprzeciw cmentarza też wiszą plakaty z kandydatami i nikomu to nie przeszkadza,... ale są jeszcze tacy, którzy nie cierpią "tumiwisizmu".
Do góry