Rotator Bestwina
WWW.GMINABESTWINA.INFO
Gmina Bestwina położona jest w południowej części województwa śląskiego.
Z RYBĄ I KŁOSEM W HERBIE
Stanowi część Kotliny Oświęcimskiej ograniczonej od północy rzeką Wisłą, a od zachodu rzeką Białą.
NIEZALEŻNY PORTAL MIESZKAŃCÓW
Graniczy z miastami: Bielskiem-Białą i Czechowicami- Dziedzicami oraz z trzema gminami Wilamowicami, Miedźną i Pszczyną.
| GMINABESTWINA.INFO |
|
Na prośbę czytelniczki www.gminabestwina.info zamieszczam ogłoszenie o poszukiwaniu zaginionego pieska:
Morisek zaginął 10.08. 2017r w Janowicach. To mały i bardzo łagodny piesek o czarno-brązowym umaszczeniu i bardzo gęstej sierści.
Proszę o pomoc. Nagroda !!!!!! Inf. 534881608
W związku z zakończeniem naboru wniosków nr 3/2017 „Tworzenie i rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej” prowadzonego w dniach 26.06 - 24.07.2017 r. w dniu 7 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina w trakcie, którego, m.in., omówiono i dokonano oceny wniosków oraz podjęto stosowne uchwały w przedmiocie wyboru operacji i ustalenia kwoty wsparcia dla złożonych wniosków.
Uznanie Rady Stowarzyszenia zyskały dwa wnioski z naszej gminy. Pierwszy z nich został złożony przez Urząd Gminy w Bestwinie: „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Janowicach jako publicznej infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej na obszarze objętym LSR” uzyskał dofinansowanie w kwocie 299 999 zł, a drugi, złożony przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” im. Adolfa Gascha z siedzibą w Kaniowie: „Budowa „Rybaczówki” jako obiektu promującego turystyczno – rekreacyjne walory wędkarstwa na obszarze LSR” uzyskał 150 000 zł wsparcia finansowego.
Kibice naszych drużyn występujących w A klasie doczekali się rozpoczęcia rozgrywek, jednakże tylko LKS Przełom Kaniów swój pierwszy mecz będzie rozgrywał na własnym boisku. W sobotę, 19 sierpnia, o godz. 15:00 podejmować będzie GLKS Sokół Buczkowice.
KS Bestwinka uda się do Bystrej, by zmierzyć się z prowadzonym przez Wiesława Kucharskiego KS Bystra o godz. 16:30. Mecz odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia.
LKS Bestwina rozgrywać będzie już trzecią kolejkę AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej. W pierwszym meczu pokonał u siebie LKS Orzeł Łękawica 1:0, bramkę zdobył Szymon Skęczek, a w drugiej kolejce zremisował z LKS Tempo Puńców 1:1. Uderzenie z rzutu karnego na bramkę zamienił Mateusz Droździk.
W sobotę, 19 sierpnia, o godz. 17:00 jedenastka LKS Bestwina stanie naprzeciw Górala Żywiec w meczy wyjazdowym.
Na terenach rekreacyjnych w Kaniowie będzie można uczestniczyć w XVII Świecie Karpia Polskiego. Od godz. 16:00 uczestników Święta Karpia bawić będzie Kapela biesiadna „Janowianka” z Janowic, a po niej na scenie o godz. 17:00 pojawią się „Kiersi”, czyli zespół grający dobrą, nieprzerysowaną, śląską muzykę, do której świetnie się tańczy i której bardzo dobrze się słucha. Jego utwory królowały na Śląskiej Liście Szlagierów oraz na listach przebojów lokalnych stacji radiowych (Wesołe Ślonzoki, Radio Piekary). W TVP Katowice zespół był gościem programu "Koncert Życzeń" a w TV Silesia mogliśmy zobaczyć grupę w "Śląskiej Karuzeli" oraz w "Liście Śląskich Szlagierów".
Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Kamil Król, Jakub Witkowski, Jan Adamaszek – UKS Set Kaniów - mistrzami Polski Juniorów Młodszych.
Maja Kamańczyk, Kaja Kamańczyk, Paulina Jakubowska, Amelia Ewiak i Dominika Sojka – KTW Kalisz - mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych.
Filip Jasiukiewicz, Maksym Kujawa, Bartosz Barański, Aleksy Kujawa, Michał Krowicki – MOSW Choszczno – mistrzami Polski Juniorów.
Współfinansowane ze środków gminy Bestwina, Polskiego Związku Kajakowego i Polskiej Fundacji Kajakowej przy wsparciu Totalizatora Sportowego LOTTO odbyły się w Kaniowie w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w dniach 12 – 13 sierpnia 2017 r. XVII Mistrzostwa Polski Juniorów i XIV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo. Ich gospodarzem był Uczniowski Klub Sportowy Set Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
W Mistrzostwach mogli brać udział zawodnicy urodzeni w latach 1999 i 2000 w kategorii juniorów dziewcząt i chłopców oraz 2001 i 2002 w kategorii juniorów młodszych dziewcząt i chłopców. Niestety, tak się jakoś wydarzyło, że w ww. rocznikach juniorów w całej Polsce była posucha w naborze do kajak polo, zapewne wtedy, kiedy dzieci czy też rodzice decydowali się na wybór dyscypliny sportowej popularniejsze były inne niż kajak polo sporty i w efekcie do tegorocznych Mistrzostw nie zgłosiła się żadna drużyna juniorek.
W Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbywać się będą Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Eliminacje rozpoczynają się w sobotę o godz. 8:00. W niedzielę cd. zawodów, najpierw ćwierćfinały i półfinały, od 12:30 mecze finałowe.
W niedzielę, 13 sierpnia, również w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych, odbędzie się Turniej eliminacyjny II Otwartych Mistrzostw Śląska w kategorii mikstów w Siatkówkę Plażową.
Ponadto Beach Bar Żwirownia zaprasza na wspólną imprezę z RED BULL.
LKS Bestwina w drugiej kolejce AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej podejmować będzie LKS Tempo Puńców. Mecz odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia, o godz. 17:00.
W ubiegłym tygodniu pokonał u siebie LKS Orzeł Łękawica 1:0, bramkę zdobył Szymon Skęczek.
Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączony będzie prąd w Janowicach: ulica Targanicka, Łanowa i przyległe w tym rejonie – rozpoczęcie prac w dniu 17 sierpnia od godz. 7:00, zakończenie o 8:00, a następnie w tym samym dniu od godz. 19:00 do 20:00.
Janowice: ulica Łanowa, Targanicka będą występowały czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej w dniu 18 sierpnia w godzinach od 7:00 do 19:30.
Za utrudnienia przepraszamy.
Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej zorganizowali w dniu 8 sierpnia br. działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zajęcia były zorganizowane dla dzieci w związku z licznymi przypadkami utonięć w Polsce, wiodącym tematem były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą, a także sposoby udzielenia pierwszej pomocy osobie podtopionej.
Strażacy podczas pogadanki poinstruowali dzieci jak zachować się w obliczu niebezpieczeństwa i jak używać numerów alarmowych. Dzieci miały również możliwość praktycznego użycia sprzętu do ratownictwa wodnego – rzut kołem ratunkowym i rzutką linkową. Pokazy przeprowadzono na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.
PORADY Czytaj więcej
Wczoraj rano zapominalski kierowca po zatankowaniu gazu nie odpiął węża tylko ruszył do przodu. Zorientował się, gdy usłyszał huk zrywanego przewodu. Do zdarzenia doszło wczoraj rano na stacji paliw w Bestwinie.
Przewód został wyrwany z dystrybutora, co spowodowało silny wyciek gazu LPG, gdyż nie zadziałał zawór zabezpieczający niekontrolowany wypływ gazu. Pierwsze działania podjął właściciel stacji, który zakręcił zawór doprowadzający gaz ze zbiornika do zestawu pomp przed dystrybutorem. Mimo podjętych z jego strony działań, wycieku nie udało mu się opanować. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia uszczelnili wyciek przy użyciu drewnianego kołka.
Zadysponowano także pluton ratownictwa chemicznego z JRG nr 1 oraz policję. Po powstrzymaniu wycieku, specjalistycznymi przyrządami sprawdzono stężenie gazu na terenie stacji i przyległych firm – nie stwierdzono zagrożenia. W działaniach trwających blisko 2 godziny wzięło udział pięć zastępów straży pożarnej.
Źródło: http://bbfan.pl
19 sierpnia br. na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbędzie się XVII Święto Karpia Polskiego organizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie.
Wstępem do imprezy będą, jak co roku, zawody wędkarskie dla członków Stowarzyszenia, które rozpoczną się o godz. 6:00 na akwenie „Miasteczko”. O godz. 11:00, już na scenie terenów rekreacyjnych, odbędzie się podsumowanie zawodów.
O godz. 15:00 można będzie kibicować zawodnikom LKS „Przełom” Kaniów w meczu z GLKS Sokół Buczkowice.
Od godz. 16:00 uczestników Święta Karpia bawić będzie Kapela biesiadna „Janowianka” z Janowic, a po niej na scenie o godz. 17:00 pojawią się „Kiersi”, czyli zespół grający dobrą, nieprzerysowaną, śląską muzykę, do której świetnie się tańczy i której bardzo dobrze się słucha. Jego utwory królowały na Śląskiej Liście Szlagierów oraz na listach przebojów lokalnych stacji radiowych (Wesołe Ślonzoki, Radio Piekary). W TVP Katowice zespół był gościem programu "Koncert Życzeń" a w TV Silesia mogliśmy zobaczyć grupę w "Śląskiej Karuzeli" oraz w "Liście Śląskich Szlagierów".
Uroczyste otwarcie, wręczenie nagród oraz wyróżnień odbędzie się o godz. 18:30, a po nim, ok. 19:00 sceną zawładnie zespół „The Postman”, czyli Polscy Beatlesi z Polkowic. Przygoda z Beatlesami rozpoczęli w 1997 roku. Zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce, Niemczech, Szwecji, Czechach. Brali udział w licznych festiwalach, trasie "Lato z radiem" oraz programach telewizyjnych stacji TVN i TVP.




Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika Sojka, Monika Pacyga Mistrzyniami Świata Juniorek!!!
Jakub Witkowski, Kamil Król, Dawid Cebula, Kordian Kupczak Mistrzami Świata Juniorów!!!
W ubiegłym roku cieszyliśmy się z tytułu wicemistrzyń świata zdobytego przez żeńską reprezentację Polski kajak polo w kategorii wiekowej U-21. Odbyły się one końcem sierpnia w Syrakuzach we Włoszech. Rozpierała nas duma, ponieważ trenerem reprezentacji był Dariusz Pilarz z UKS Set Kaniów, a srebrne medale wywalczyły nasze dziewczęta: Klaudia SACHMERDA, Natalia PACYGA, Sandra PILARZ, Katarzyna CIUPAK i Monika PACYGA.
W dniach od 2 do 6 sierpnia 2017 roku w Belfaście odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w Kajak Polo. Polska wystawiła swoje reprezentacje w kategoriach wiekowych: U 19 mężczyzn i kobiet oraz U 16 mężczyzn. Z UKS Set powołania otrzymali:
dziewczęta - Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika Sojka, Monika Pacyga – U 19.
chłopcy - U 16: Jakub Witkowski, Kamil Król, Dawid Cebula, Kordian Kupczak.