Kolejne starty Agnieszki Chwałek ... i nie tylko

16. 08. 16
Odsłony: 4526

Pracowity weekend miała nasza znakomita biegaczka, Agnieszka Chwałek. W sobotę,  13.08.2016, starowała w IV Biegu "BIEGAĆ JEST BOSKO", który odbył się w Oświęcimiu na dystansie 5 km. Jak sama mówi: ” asfalt to nie moja bajka”, zajęła w tym biegu 57 miejsce, ale 6 miejsce wśród kobiet i pobiła swój rekord życiowy na tym dystansie - 22:24.
Warto zaznaczyć, że w tym biegu mieliśmy także innych biegaczy z naszej gminy. Dominik Chmielniak z Bestwinki, zajął 44 miejsce ogólnie i 39 w swojej kategorii wiekowej. Piotr Nowak z Bestwiny minął metę jako 65 zawodnik, a w swojej kategorii był 55. Dominik i Piotr reprezentują Stolaris Run Team. Startowało 187 uczestników.
Następnego dnia, tj. w niedzielę, 14 sierpnia, Agnieszka startowała w 4. Biegu o Breńskie Kierpce. Był to bieg górski na trasie o łącznej długości 15,3 km z sumą podbiegów 710 m, która  prowadziła przez atrakcyjne wizualnie tereny o zróżnicowanym ukształtowaniu w Brennej. I to już był bieg z bajki Agnieszki. Podsumowała go tak:” Co tu dużo mówić? Nogi niosły jak nigdy…” 109 miejsce na 398 uczestników ogółem, 8 wśród kobiet w kategorii Open i 3 w swojej kategorii wiekowej zasługują na pełne uznanie i dają Agnieszce niesamowitą satysfakcję. Brawo!!!
Również w tym biegu uczestniczył inny jeszcze zawodnik z naszej gminy, Damian Mynarski z Janowic. Zajął 190 miejsce, 171 wśród mężczyzn i 44 w swojej kategorii wiekowej. Również brawa!