Z piłkarskich boisk

16. 08. 14
Odsłony: 5209

Tylko LKS Bestwina może uważać rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2016/2017 za udane. Po dwóch kolejkach z kompletem punktów wraz z Wisłą i Wilkowicami przewodzi stawce drużyn występujących w lidze okręgowej. KS Bestwinka i LKS Kaniów doznały na starcie porażek, KS Bestwinka u siebie, LKS Kaniów na wyjeździe.
W sobotę, 13 sierpnia LKS Bestwina rozgromił na własnym boisku TS Koszarawa Żywiec 5:1. Już po pięciu minutach gry gospodarze objęli prowadzenie po bramce Szymona Skęczka. Na kolejne celne trafienia kibice gospodarzy czekali do końcówki pierwszej odsłony meczu, kiedy to w 40 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Radwański.
Początek drugiej odsłony to kolejna bramka dla gospodarzy. Bramkarza Koszarawy w 53 minucie pokonał Mateusz Włoszek. W 68 minucie rzut karny na bramkę dla zawodników z Żywca zamienił Mariusz Kosibor, jednak było to jedyne pozytywne wydarzenie dla gości w tym meczu. W końcówce gości pogrążyli Mateusz Radwański  oraz Adrian Miroski, celnie egzekwując rzut karny.
LKS Bestwina - TS Koszarawa Żywiec 5:1

Bramki: Szymon Skęczek,  Mateusz Radwański - 2,  Mateusz Włoszek, AdrianMiroski(k).
LKS Bestwina: Bartłomiej Droździk , Adrian Miroski, Marcin Gołąb,  Mariusz Duś, Krystian Makowski, Mateusz Radwański,  Mateusz Droździk, Patryk , Wentland, Mateusz Włoszek(65' Damian Gacek ), Szymon Skęczek(80' Damian Nowak ), Artur Sawicki.
W KS Bestwinka i LKS Kaniów w letniej przerwie doszło do zmian trenerów oraz sporych zmian w składach obu zespołów. Między innymi zarówno KS Bestwinka, jak i LKS Kaniów opuścili najlepsi strzelcy oraz kilku doświadczonych zawodników. Ta sytuacja wymusiła na trenerach skorzystanie z zawodników młodzieżowych oraz takich, którzy skończyli wiek juniora, ale u poprzednich trenerów nie mieścili się w pierwszym składzie. Taka sytuacja, dla kogoś kto chce mierzyć w pierwszą trójkę może być irytująca, ale dla kibiców, którzy chcą na boisku oglądać własnych wychowanków, mieszkańców swojego sołectwa to raczej powód do zadowolenia, a na wyniki przyjdzie czas, kiedy ci młodzi zawodnicy ograją się i nabiorą boiskowego doświadczenia.
KS Bestwinka – LKS Mazańcowice 2:3
Bramki: Paweł Mucha, Bartosz Adamowicz
KS Bestwinka: Chmielniak Dominik, Bieroński Tomasz, Kasprzyk Michał(65'Tomala Szymon), Więcek Michał, Nycz Rafał, Prymula Bartosz, Kosmaty Maciej, Wierzgoń Zbigniew, (75'Czader Michał), Pasionek Adrian(46'Stasica Przemysław), Mucha Paweł, Adamowicz Bartosz.
KS Międzyrzecze - LKS Przełom Kaniów 5:1
Bramka: Szymon Kóska
LKS Kaniów:  Jonkisz Wojciech, Czulak Wojciech, Kubies Wojciech, Ryszka Kornel(65'Głombek Sławomir), Olek Sebastian, Kóska Szymon, Grygierzec Mateusz, Ciućka Patryk, Kóska Michał(83'Tomaszek Amadeusz), Piesiur Adrian(55'Góra Kamil), Faruga Marek