Trwa dobra passa siatkarzy UKS Set Kaniów

16. 04. 25
Odsłony: 3854

Pracowity weekend mają za sobą siatkarze UKS Set Kaniów, ale też mogą uznać go za niezwykle udany, ponieważ zdobyli komplet punktów, a na dodatek strącili z pozycji lidera swojego sobotniego przeciwnika, GLKS Wilkowice, pokonując go 3:0. Zdjęcia z meczu TUTAJ
Wczoraj, 24 kwietnia, gościli siatkarzy BBTS Włókniarz Bielsko – Biała II. Pierwszy i drugi set rozpoczęły się od prowadzenia UKS Set. Kiedy tylko goście niebezpiecznie się zbliżali trener, Magdalena Dzikowska, prosiła o czas i zaraz gra kaniowskiej drużyny wracała na właściwe tory. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem 25:16, drugi 25:14, natomiast w trzecim secie nasi siatkarze zafundowali nam sporo emocji, adrenalina dała o sobie znać. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych setów, w tym trzecim gospodarze musieli cały czas gonić przeciwników, bywało, że mieli już stratę 5 punktów, ale udało się wyrównać przy 21 punkcie. Potem objęli prowadzenie 23:22, następnie 24:23, ale bielszczanie obronili piłkę meczową i zrobiło się 24:24. Toczyła się gra na przewagi, przy stanie 27:27 prowadzenie znów objął BBTS Włókniarz, było 27:28. Set obronił jednak setbola i przeszedł do ofensywy zwyciężając ostatecznie 32:30 i w całym meczu 3:0. Przy porażce MKS MTS Winner w Jaworznie oraz GLKS Wilkowice w Katowicach UKS Set Kaniów został samodzielnym liderem. Tabela w rozwinięciu.

UKS Set Kaniów – BBTS Włókniarz Bielsko – Biała II 3:0 (25:16, 25:14, 32:30)
UKS Set: UKS Set Kaniów: 1. Michał Gawęda, 3. Jakub Gruszka, 4. Krzysztof Duda, 5. Jerzy Kisza, 7. Łukasz Janus, 9. Szymon Kuś, 10. Marcin Hanusek,  11. Patryk Gruszka, 12. Arkadiusz Muras – libero, 13. Szymon Kwarta – kapitan, 14. Adam Kaliński, 15. Mateusz Janus, 16. Szymon Białek - libero.
Trener: Magdalena Dzikowska
BBTS Włókniarz: 1. Bogacz M., 3. Kawaler P., 4. Pieszka K., 5. Hazuka J., 6. Stasicki B., 7. Dubrawski Ł., 11. Mojeścik M. – kapitan, 12. Gierczak D., 13. Maciejowski D., 15. Kozubek M – Libero, 16. Mikuszewski M. –libero
Trener: Bućko W.