Podbite Włochy i zdobyte dwa Puchary Polski

15. 07. 22
Odsłony: 4486

W dniach 11 – 12 lipca zawodnicy UKS Set Kaniów walczyli w 26° Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy 2015.
Znakomicie zaprezentowały się nasze dziewczęta zdobywając już na własność Puchar Przechodni, ponieważ wygrywały w tym turnieju w poprzednich latach. W tym roku szampana piły: Natalia Pacyga, Monika Pacyga, Aleksandra Ciupak, Katarzyna Ciupak, Sandra Pilarz, Klaudia Sachmerda, Klaudia Gryz i Dominika Sojka. Na uwagę zasługuje zwłaszcza znakomita postawa Dominiki Sojki, która ma dopiero 13 lat, a bez żadnych kompleksów radzi sobie w walce ze starszymi zawodniczkami.
Męska drużyna w składzie: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Piotr Bajerski zajęła III miejsce i od kilku już lat zawsze staje na podium.
Druga drużyna: Dawid Wizner, Bartłomiej Ryba, Jakub Witkowski, Konrad Kupczak, Filip Cwetler zajęła VII miejsce.
W miniony weekend , 18 – 19 lipca, na jeziorze Klukom w Choszcznie rozegrano trzecią, finałową rundę Międzynarodowego Pucharu Polski w Kajak Polo.

Wystartowało w niej 18 drużyn. W najbardziej prestiżowej, czyli pierwszej dywizji zwyciężyła drużyna MOSW II Choszczno, UKS Set zajął III miejsce. W drugiej triumfowała kobieca drużyna MOSW Choszczno, nasze zawodniczki stanęły na III stopniu podium, a w trzeciej, w której wystąpili zawodnicy urodzeni w 2001 roku i młodsi, UKS Set Kaniów był bezkonkurencyjny.
W ogólnej klasyfikacji w pierwszej dywizji zwyciężyła drużyna MOSW Choszczno, UKS Set zajął III miejsce.
Drugą dywizję Pucharu Polski wygrała kobieca drużyna SET Kaniów, przed dziewczynami z MOSW Choszczno oraz drugą ekipą Powiśla Warszawa. W trzeciej dywizji zwyciężył Set Kaniów, który wyprzedził MOSW Choszczno i LUKS Wodniak Choszczno.
Tak, więc do Kaniowa przywieźli nasi zawodnicy dwa okazałe puchary i będą ich bronić w przyszłym roku.

Drużyna seniorów: Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Dawid Wizner, Bartłomiej Ryba, Piotr Bajerski, Kornel Szkatulski.
Drużyna dziewcząt: Monika Pacyga, Aleksandra Ciupak, Katarzyna Ciupak, Sandra Pilarz, Klaudia Sachmerda, Klaudia Gryz.
Drużyna młodzików: Kordian Kupczak, Jakub Witkowski, Wojciech Pilarz, Jan Adamaszek, Kamil Król.
A w najbliższy weekend odbędą się w Kaniowie Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasze dziewczęta bronić będą złotych medali, a seniorzy są ubiegłorocznymi wicemistrzami Polski.