Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Decyzja zapadła - będzie rondo w Kaniowie

23. 03. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2839
Skrzyowanie 2Pomnik k
Ta informacja, jak zapewne wielu się domyśliło to żart prima aprilisowy. Jeśli tylko wywołał u kogoś uśmiech, to spełnił swoją rolę, a czy faktycznie kiedyś rondo powstanie, to już inna sprawa i raczej decyzja nie będzie podejmowana w "Przystanku na słodko" :-).
W dniu 17 marca wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, wizytował powiat bielski, zapoznając się z wykonaniem inwestycji sfinansowanych w ostatnim czasie ze środków rządowych. Po spotkaniu roboczym w starostwie powiatowym wojewoda wraz z delegacją samorządowców i parlamentarzystów rozpoczął wizyty w kilku gminach, w tym także w gminie Bestwina.
Wojewodzie towarzyszyli ponadto minister funduszy i polityki regionalnej, Grzegorz Puda, posłowie na Sejm RP, Przemysław Drabek i Grzegorz Gaża, radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Ewa Żak, starosta bielski, Andrzej Płonka – tyle, m.in., możemy przeczytać na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.
Nie wspomniano tam, jednakże, co jest zupełnie zrozumiałe, ponieważ gmina nie powinna reklamować i promować wybranych przedsiębiorców naszej gminy, że goście zatrzymali się w „Przystanku na słodko” zlokalizowanym w pobliżu newralgicznego kaniowskiego skrzyżowania: Batalionów Chłopskich/Witosa/Dankowicka/Krzywolaków. Sytuację tę wykorzystał wójt, Artur Beniowski i poinformował w trakcie konsumpcji najlepszych w okolicy lodów, że sołtys, Marek Pękala, praktycznie od zawsze stara się o wybudowania w tym miejscu ronda. Nie pozostało to bez echa. Redakcji www.gminabestwina.info udało się dotrzeć do monitoringu zainstalowanego w „Przystanku na słodko” i odczytać odręczny rysunek – projekt ronda - wykonywany na gorąco przy stoliku przez jednego z gości (na ilustracji do artykułu). Ze słów, jakie udało się po likwidacji szumów odzyskać wynika, że na pewno to skrzyżowanie zostanie jeszcze w bieżącym roku przebudowane i powstanie tam rondo. Na dodatek, w uznaniu dla zasług zawodników rozsławiających na całym świecie sołectwo Kaniów i gminę Bestwina, ustalono, że otrzyma ono nazwę „Rondo kaniowskich kajak polistów”. Na jego środku stanie trójwymiarowy pomnik kajak polisty – wzór również na zdjęciu ilustrującym niniejszy artykuł.
Tak więc kolejna bitwa wygrana!!! Brawo!!!

Komentarze   

Maciej
#1 Maciej 2023-04-01 09:20
Nie zawiodłem się, jak co roku trzyma Pan poziom, gratuluję;)
Do góry