Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Świetny bieg Tomasza Janusza w 19. Cracovia Maraton

22. 04. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1111
zalacznikzalacznik1zalacznik2zalacznik3zalacznik4
 
 
 
 
 
 
Wielki sukces odniósł pochodzący z Kaniowa, obecnie mieszkający w Krakowie, Tomasz Janusz, najszybszy Polak w 19. Cracovia Maraton, który zajął drugie miejsce i okazał się lepszy od trzeciego na mecie trzykrotnego triumfatora Cracovia Maraton Cosmasa Mutuku Kyevy z Kenii. Pierwsze miejsce zajął również Kenijczyk, David Kiprono Metto.
Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.
Cracovia Maraton przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw.
W 19. edycji w wystartowało 3021 osób, z których 2951 zameldowało się na mecie. W zmaganiach z królewskim dystansem 42 km i 195 m po ulicach i deptakach Krakowa uczestniczyli zawodnicy z 34 krajów.
Zaraz po biegu Tomasz Janusz tak skomentował swój występ: Czas bez rewelacji - pewnie niektórzy mogą powiedzieć, że słaby jak na to miejsce na mecie, ale nie ma co patrzyć w ten sposób, dlatego że wbiegłem na metę jako drugi zawodnik, a zarazem najlepszy Polak! W snach mi się to nie śniło, a uczucie niesamowite! Polecam każdemu!
Coś więcej można powiedzieć jak głowa ochłonie, a teraz czas na świętowanie bo myślę, że jest powód :-)
Do góry