Rotator Bestwina
WWW.GMINABESTWINA.INFO
Gmina Bestwina położona jest w południowej części województwa śląskiego.
Z RYBĄ I KŁOSEM W HERBIE
Stanowi część Kotliny Oświęcimskiej ograniczonej od północy rzeką Wisłą, a od zachodu rzeką Białą.
NIEZALEŻNY PORTAL MIESZKAŃCÓW
Graniczy z miastami: Bielskiem-Białą i Czechowicami- Dziedzicami oraz z trzema gminami Wilamowicami, Miedźną i Pszczyną.
| GMINABESTWINA.INFO |
|


Już po raz czwarty Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie pod patronatem wójta gminy Bestwina zorganizowało Noworoczny Koncert Charytatywny. Tym razem odbył on się w niedzielę, 31 stycznia br., w Bestwince, a dochód z niego przeznaczony był dla mieszkańca Bestwinki, 6 letniego Adasia Zamarlika. Wystąpili: Zespół "Allegro" pod kierunkiem Pani Magdaleny Wodniak-Foksińskiej, który pięknym wykonaniem kolędowych utworów wprowadził licznie zgromadzoną widownię w nastrój okresu Świąt Bożego Narodzenia, następnie Stowarzyszenie "Z sercem na dłoni" z Kaniowa zaprezentowało bajkę o poszukiwaniu Kopciuszka dostosowując wiele wypowiadanych kwestii do miejsca, gdzie odbywało się przedstawienie. Przypomnę, że premiera odbyła się w Kaniowie. Jednym z głównych bohaterów w bajce był wójt Bestwiny, Artur Beniowski. W pozostałe postacie wcieliły się znane osoby z naszej gminy. Ich osobowość została bardzo dobrze dopasowana do granych postaci.
Na koniec Koncertu zaprezentował się Zespół Regionalny „Bestwina". Odtworzył on dawne kolędowanie z naszych terenów.
Noworoczny Koncert Charytatywny kolejny raz udowodnił, że mieszkańcy gminy Bestwina mają wielkie i wrażliwa serce na potrzeby innych. Rodzinie cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe przekazano 4475 zł. i 20 euro.
Zdjęcia: TMZB
www.region.info.pl pisze: "Mieszkańcy Janowic w gminie Bestwina zaalarmowali tamtejszego wójta o niespotykanej jak dotąd skali wycinki drzew w Lesie Janowickim. W ich odczuciu na terenie tego kompleksu prowadzona jest rabunkowa gospodarka leśna.
W związku z licznymi interwencjami mieszkańców wójt gminy Bestwina zwrócił się pisemnie do bielskiego nadleśniczego Huberta Kobarskiego z prośbą o zaprzestanie lub ograniczenie wycinki drzew na terenie Lasu Janowickiego. Jak zauważył Artur Beniowski, w ciągu ostatnich dwóch lat wycinka jest prowadzona na niespotykaną dotąd skalę, przy czym do wycinki kwalifikowane są przede wszystkim drzewa zdrowe, a pozostawiane są drzewa porażone przez choroby i szkodniki. Wójt zaznacza, iż kompleks Lasu Janowickiego stanowi zielone płuca gminy, jest naturalnym filtrem oczyszczającym powietrzem.
Czytaj więcej


Wyniki 8 kolejki:
DOBRE CHŁOPAKI – MOCNY FULL 8:3 (2:1)
Bramki: Janusz K. – 2, Lipka Adrian – 1, Siwik M. – 2, Fejdych R. – 1, Janusz Ł. – 2/
Guzik W. – 2, Jaszek M. – 1,
RETRORAPID – REHABILITANCI 14:4 (6:2)
Bramki: Mrożek S. – 2, Biegun A. – 6, Stawik G. – 1, Madejski S. – 3, Jurek Ł- 2/
Pietrowski S. – 1, Górski M. – 2, Sobański T. – 1,
ENIGMA – NAPRZÓD TYŁOWICE 9:3 (4:2)
Bramki: Buchta K. – 4, Hudziec D. – 1, Buda W. – 3, Budny A – 1, / Małysz W. – 2,
Markiel M. – 1,
BLUE DRAGONS - BLACK HORSE TEAM 5:4 (3:0)
Bramki: sam. – 1, Jachacz R. – 1, Chudzik R. - 1, Zdeb Ł. – 1, Adamowicz B. – 1, / sam. – 1, Święs S. – 2, Pyka K. – 1,
Tabele:
Czytaj więcej
W I Noworocznym Turnieju Piłki Siatkówkowej o Puchar Wójta Gminy Bestwina wzięło udział 12 drużyn: Arkadia Tychy, Melbox Czechowice-Dziedzice, TKKF Żywioł Wilamowice, Papa Dance Żywiec, BBTS Włókniarz Bielsko – Biała, SMUKS Orzesze, Jedynka Jankowice III, Dompol Żywiec, Niebiescy Brzeszcze, Głębokie Rezerwy Gilowice, AKS Rybnik oraz drużyna gospodarzy - UKS Set Kaniów.
Uroczystego otwarcia Turnieju, w sobotę, 30 stycznia br. o godzinie 9, dokonał osobiście wójt Artur Beniowski, a odbywał on się w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie. Zdjęcia z Turnieju TUTAJ
Drużyny, poprzez losowanie, podzielono na 3 grupy, gdzie mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” i grano dwa sety do 15 punktów.
Z grupy pierwszej do dalszych gier awansowały: Jedynka Jankowice III i TKKF „Żywioł” Wilamowice (odpadły SMUKS Orzesze i Głębokie Rezerwy Gilowice), z grupy drugiej awans uzyskały: AKS Rybnik i Niebiescy Brzeszcze(odpadły Papa Dance i BBTS Włókniarz), a z grupy trzeciej zwycięsko wyszły: UKS Set Kaniów i Dompol Żywiec (odpadły Arkadia Tychy i Melbox Czechowice-Dziedzice).
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza w czwartek, 4 lutego br., o godz. 16.30 na wernisaż "Fashion by Bastek Czernek. Wystawa Fotografii".
Wszystkich serdecznie zapraszamy !
Zestaw par na niedzielę, 31 stycznia:
Godz. 9.00 DOBRE CHŁOPAKI – MOCNY FULL
Godz. 9.50 RETRORAPID – REHABILITANCI
Godz. 10.40 ENIGMA – NAPRZÓD TYŁOWICE
Godz. 11.30 BLUE DRAGONS - BLACK HORSE TEAM
W sobotę, 30 stycznia br., od godz. 9 w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie walczyć o Puchar Wójta Gminy Bestwina będzie w Noworocznym Turnieju Siatkówki 13 drużyn siatkarskich: Arkadia Tychy, Melbox Czechowice-Dziedzice, TKKF Żywioł Wilamowice, Papa Dance, BBTS Włókniarz Bielsko – Biała, SMUKS Orzesze, Jedynka Jankowice III, Dompol, Niebiescy Brzeszcze, Głębokie Rezerwy, AKS Rybnik oraz 2 drużyny gospodarzy - UKS Set Kaniów.
Zapraszamy do kibicowania.



Noworoczne spotkanie środowiska sportowego w Sali Sesyjnej bielskiego starostwa, które miało miejsce w czwartek 28 stycznia, było świetną okazją, aby docenić sukcesy sportowców powiatu.
Za osiągnięcia minionego roku starosta Andrzej Płonka uhonorował najlepszych z nich. Do odebrania wyróżnień zaproszono ponad sześćdziesięcioosobową grupę sportowców, działaczy i trenerów. Pracy przy składaniu gratulacji oraz wręczaniu pucharów starosta wraz z przewodniczącym rady powiatu Janem Borowskim mieli więc sporo.
Wśród wyróżnionych znaleźli się również sportowcy związani z naszą gminą, czy to poprzez reprezentowanie klubu mającego swoją siedzibę w gminie Bestwina, czy też mieszkający w naszej gminie, a reprezentujący klub spoza gminy lub niezrzeszeni w żadnym klubie.
A oto zawodnicy i trenerzy wyróżnieni za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 r.
Sportowcy:
6 czerwca br. odbyła się uroczysta akademia z okazji 125 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie. Z tej okazji jednostka została wyposażona w lekki samochód pożarniczy Opel Movano. Podana wówczas informacja o sponsorach była nieprecyzyjna, dlatego też na prośbę OSP Bestwina zamieszczam sprostowanie i uzupełnienie informacji:
samochód został zakupiony ze środków:
- Urzędu Gminy Bestwina
- Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poprzez ZW OSP RP
- środków własnych OSP Bestwina.
W poniedziałek, 25 stycznia br., w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie Uczniowski Klub Sportowy Set Kaniów dokonał podsumowania sezonu 2015. Zdjęcia TUTAJ
Oprócz Zarządu Klubu, zawodników, rodziców i sympatyków kajak polo wzięli w nim udział: przewodniczący Rady Gminy Bestwina, Jerzy Stanclik, wójt, Artur Beniowski, dyrektor CKSiR, Grzegorz Boboń, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Klubowych Mistrzostw Europy w Kajak Polo, Bogusław Bajerski oraz sponsorzy wspierający Klub w jego działalności w ubiegłym roku.
Otwierając spotkanie prezes UKS Set Kaniów, Halina Błaszkiewicz, zwróciła uwagę, że takie podsumowanie sezonu to także okazja do złożenia podziękowań wszystkim, którzy pomagali Klubowi w 2015 roku, a tych osób, instytucji i firm było sporo. W pierwszym rzędzie słowa wdzięczności zostały skierowane do wójta, Artura Beniowskiego, a następnie wręczono mu pamiątkowy puchar. Kolejne podziękowania popłynęły do sponsorów, a na sali obecni byli i statuetki odebrali: Leszek Kosmaty, Państwo Maria i Marek Maśka.