Rotator Bestwina
WWW.GMINABESTWINA.INFO
Gmina Bestwina położona jest w południowej części województwa śląskiego.
Z RYBĄ I KŁOSEM W HERBIE
Stanowi część Kotliny Oświęcimskiej ograniczonej od północy rzeką Wisłą, a od zachodu rzeką Białą.
NIEZALEŻNY PORTAL MIESZKAŃCÓW
Graniczy z miastami: Bielskiem-Białą i Czechowicami- Dziedzicami oraz z trzema gminami Wilamowicami, Miedźną i Pszczyną.
| GMINABESTWINA.INFO |
|
Redaktor Paweł Hetnał z gazety i portalu internetowego Region był w środę w Bestwinie. Oto jego wrażenie opisane na www.region.info.pl:
Radni w wielu gminach powiatu bielskiego od dłuższego czasu narzekają na fakt, że uchwały o stawkach opłaty śmieciowej dla mieszkańców często podejmują w ciemno, nie znając rzeczywistej wyceny wywozu i składowania odpadów w bielskim Zakładzie Gospodarki Odpadami. Bestwińscy radni obawiają się również, że w wielu przypadkach mieszkańcy zapłacą o wiele więcej za oddawanie śmieci, niżeli w obecnie funkcjonującym systemie. Przypomnijmy, że ustalone w Bestwinie stawki wynoszą 8 zł za odpady segregowane i 17 zł za zmieszane. Wedle opinii wójta Artura Beniowskiego, te stawki mogą jeszcze pójść w górę.
Podczas sesji Rady Gminy Bestwina,która odbyła się 17 marca, tamtejsi włodarze narzekali na brak jakiejkolwiek komunikacji z miastem Bielsko-Biała w dziedzinie gospodarki odpadami. Przypomnijmy, że bielski Urząd Miejski jest właścicielem jedynego Zakładu Gospodarki Odpadami, który spełnia niezbędne wymagania do przyjmowania strumienia śmieci ze śląskiego regionu IV, w tym z terenu powiatu bielskiego.
W dniach 22-23.03.2013 odbył się po raz dziewiąty konkurs modeli kartonowych w Ostrawie. Tegoroczna edycja pokazała, że konkurs u naszych południowych sąsiadów jest jedną w większych imprez tego typu. W tym roku w zawodach wzięli udział modelarze z Czech, Słowacji oraz Polski. Ogółem zaprezentowano ok. 300 modeli kartonowych. Jak poinformował organizator imprezy jest to największa pod względem ilości modeli edycja konkursu. Nie zabrakło tam również modelarzy "Samuraja" działającego przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Modelarze zaprezentowali łącznie 11 modeli, które powstawały w ostatnim czasie w naszej siedzibie. Jak się okazało osiągnęliśmy kolejne sukcesy, zdobywając aż cztery medale!
Wśród zwycięzców znaleźli się:
Marek Bury - I miejsce za model samolotu Me-109
Mateusz Masny - II miejsce za model Częstochowy
Piotr Niemczyk - II miejsce za model rakiety Merkury
Dariusz Ochman - I miejsce za model figurki Urlich Von Jungingen
Sekcja modelarska "Samuraj" na 13 klubów zdobyła 6 miejsce zespołowo.
Nasi modelarze pracują obecnie nad nowymi projektami, które niebawem będą chcieli zaprezentować podczas imprez modelarskich.
Serdecznie gratulujemy!
Choć zimowa aura towarzyszy piłkarzom Przełomu Kaniów niemalże przez cały okres przygotowawczy, to w Kaniowie zapowiada się emocjonująca wiosna.
Wszak zespół prowadzony przez Wiesława Kucharskiego w ligowej stawce plasuje się na 2. pozycji, mając raptem sześć punktów straty do lidera z Kobiernic. Toteż w Przełomie realnie można myśleć o szturmowaniu bram ligi okręgowej, choć w klubie, słowa awans głośno nie wypowiada się. – Będziemy chcieli wiosną grać o najwyższe cele i wygrywać mecze. Mam nieco obawy o to, czy podołamy tej rundzie pod względem kondycyjnym, bo w przygotowaniach brakowało na wielu treningach frekwencji – mówi Kucharski. – W ogóle, nie pamiętam, kiedy ostatnio mieliśmy tak długą zimę w okresie przygotowawczym – dodaje szkoleniowiec Przełomu.
W sobotę odbyła się pierwsza kolejka rundy rewanżowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej - Bestwina 2012/2013 - III edycja.
Wioślarze Widmo - Mix Team 2:5
Bramki: Pyś P., Wróbel D./ Wójcik T., Kruk M., Strejlau M.
Czarków Utd. - Ułaaa…5:0 w.o.
The Blue - FC PoNalewce 4:1
Bramki: Budny W. – 2, Jasionowski D., Rogusiński K./ Trybała D.
Poważni Ludzie - Dobre Chłopaki 1:5
Bramki: Jajszczok J./ Matlak A. – 2, Fejdych R. – 2, Herka A.
Mur Beton - Red Devil's oraz TKKF Dankowice – Black Game Team przełożone na inny termin.
| L.P | nazwa drużyny | mecze | punkty |
| 1 | Czarków Utd | 12 | 33 |
| 2 | Dobre Chłopaki - Bomatur | 12 | 30 |
| 3 | TKKF Dankowice | 11 | 26 |
| 4 | MixTeam | 12 | 21 |
| 5 | Black Game Team | 11 | 20 |
| 6 | Ułaaa… | 12 | 18 |
| 7 | Mur - Beton | 11 | 15 |
| 8 | The Blue | 12 | 13 |
| 9 | Red Devils | 11 | 10 |
| 10 | WioślarzeWidmo | 12 | 10 |
| 11 | Poważni Ludzie | 12 | 4 |
| 12 | FC PoNalewce | 12 | 0 |
| Klasyfikacja strzelców | |||
| L.P | Nazwisko imię | zespół | bramki |
| 1 | Siwik Mariusz | TKKF Dankowice | 36 |
| 2 | Kaleta Łukasz | Black Game Team | 31 |
| 3 | Herka Ariel | Dobre Chłopaki | 20 |
| 4 | Duda Marek | F.D. Czarków | 19 |
| 5 | Wójcikiewicz Dawid | TKKF Dankowice | 17 |
W dniu 23.03.2013 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bestwince odbył się IV ogólnodostępny turniej tenisa stołowego z XII cyklu Grand Prix
Bestwinki . Ogółem w turnieju wystąpiło 37 młodych zawodników. Oto najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:
Dziewczęta klasy I-III SP:
1. Wiktoria Lasek SP w Bestwince
2. Małgorzata Hebda SP nr 3 w Ligocie
3. Dominika Gaździak SP w Bestwince
Chłopcy klasy I-III SP:
W dzisiejszej (24.03.2013 r.) akcji krwiodawstwa, która została zorganizowana w Kaniowie przez działający przy Urzędzie Gminy Bestwina Klub Honorowych Dawców Krwi zarejestrowało się 35 osób, a ostatecznie lekarz dopuścił do oddawania krwi 30 osób, dzięki czemu do Banku Krwi przekazano jej 13 050 ml.
Krwiodawcy, oprócz tradycyjnie już przygotowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekolad, otrzymali również produkty przekazane przez Firmę Danone z Bierunia Starego oraz przez MW Maspex Sp. z o.o. z Tychów.
Zarząd Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Bestwina składa serdeczne podziękowania krwiodawcom za oddanie cząstki siebie, za dar serca oraz ww. Firmom za przekazanie na potrzeby akcji swoich produktów.
W kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie, w trakcie mszy św. o godz. 11, odbyła się procesja wokół kościoła, a po mszy św. ksiądz proboszcz Janusz Tomaszek nagrodził drobnymi upominkami właścicieli najładniejszych palm:
Palmy wielkanocne, które w Polsce pojawiły się w okresie średniowiecza, mają swój regionalny charakter. Jak więc wygląda tradycyjna palma z naszych okolic? Na to pytanie starało się udzielić odpowiedzi Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie zapraszając dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bestwinie na lekcję „Jak wykonać tradycyjną palmę wielkanocną?” Każdy z uczestników miał okazję stworzyć własną wiązankę, składającą się ze śliby, graniatego drzewa, lyski, kokocza, kaliny a także z oliwnego drzewa, jałowca, trzciny, jemioły i sosny. A w dniu dzisiejszym zaprezentować ją przed ołtarzem.
W czwartek w siedzibie Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie dotyczące budowy drogi ekspresowej S1 w naszym regionie.