Rotator Bestwina
WWW.GMINABESTWINA.INFO
Gmina Bestwina położona jest w południowej części województwa śląskiego.
Z RYBĄ I KŁOSEM W HERBIE
Stanowi część Kotliny Oświęcimskiej ograniczonej od północy rzeką Wisłą, a od zachodu rzeką Białą.
NIEZALEŻNY PORTAL MIESZKAŃCÓW
Graniczy z miastami: Bielskiem-Białą i Czechowicami- Dziedzicami oraz z trzema gminami Wilamowicami, Miedźną i Pszczyną.
| GMINABESTWINA.INFO |
|

Grupa mistrzowska Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej:
Udział w niej bierze osiem zespołów, wyłonionych na podstawie jesiennych zmagań (po cztery najlepsze ekipy z obu podgrup). Drużyny te zaczynają z zerowym dorobkiem na koncie i rywalizują na zasadzie każdy z każdym. Łącznie każdy zespół rozegra na wiosnę 14 spotkań. Najlepszy z nich uzyska awans do IV ligi.
| Rekord II Bielsko-Biała | MKS Lędziny |
| LKS Łąka | GTS Bojszowy |
| Czarni Jaworze | LKS Bestwina |
| LKS Studzienice | LKS Pasjonat Dankowice |
Grupa spadkowa Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej:
Udział bierze 11 drużyn, które w jesiennych zmaganiach zajęły miejsca od piątego w dół. Punkty zdobyte z zespołami, które także znalazły się w grupie spadkowej, zostają zachowane. Na wiosnę drużyny rywalizują dwukrotnie (mecz i rewanż) tylko z zespołami z przeciwnej podgrupy. Drużyny z jesiennej grupy Bielsko-Tyskiej II na wiosnę rozegrają 10 meczów, natomiast te z grupy Bielsko-Tyskiej I - 12. Do właściwej sobie terytorialnie Klasy A spadek zaliczą co najmniej cztery zespoły (należy pamiętać, iż ilość spadkowiczów może zostać powiększona o liczbę drużyn, spadających z IV ligi).
| BKS Stal Bielsko-Biała | KS Bestwinka |
| ZET Tychy | Piast Bieruń Nowy |
| LKS Wisła Wielka | Pionier Pisarzowice |
| MRKS Czechowice-Dziedzice II | Sokół Wola |
| LKS Rudołtowice-Ćwiklice | Przełom Kaniów |
| Ogrodnik Cielmice |
W sezonie 2021/22 w obu Ligach Okręgowych będzie brać udział po 16 drużyn.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 roku, biblioteki wznawiają swoją działalność polegającą na udostępnianiu zbiorów dla czytelników pod warunkiem zachowania obostrzeń sanitarnych: zakładanie maseczek przez czytelników, zachowanie odstępu, dezynfekcja rąk.
Bez większego ciężaru gatunkowego dla układu tabeli, ale z wymiarem jak najbardziej prestiżowym odbyło się w Lędzinach starcie gospodarzy z ekipą z Bestwiny.
Przeczytaj i ostrzeż swoich dziadków, rodziców, starszych sąsiadów!!! To dzieje się wokół nas, nie bądź obojętny!!!Wczoraj znowu odezwali się oszuści, którzy zadzwonili do kilku mieszkańców regionu. W rozmowie telefonicznej podawali się za członka najbliższej rodziny, który miał wypadek drogowy i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Najczęściej proszą o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety seniorka z Porąbki straciła w ten sposób prawie 30 tysięcy złotych.
Dzisiaj oszuści znowu atakują, zatakowali, m.in. w Dankowicach. Ostrzegamy Seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w dowolnym komisariacie. Jeżeli komuś przytrafi się taki telefon od oszusta, niech nagrywa rozmowę, policja potrzebuje dowodów.
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Bestwina ulica Akacjowa od ulicy Lipowej do nr 16, Lipowa, Podleska 90 i budynki obok, Brzozowa od ulicy Lipowej do nr 27
Rozpoczęcie: 2020-11-30 08:00
Zakończenie: 2020-11-30 13:00
Każdego dnia TAURON Dystrybucja zapewnia komfort życia i bezpieczeństwo energetyczne swoich Klientów. Bez dbania o stan sieci i bez realizacji prac planowych nie byłoby to możliwe.
Konieczne wyłączenie zasilania i przeprowadzanie niezbędnych prac, poprawi stan sieci i urządzeń energetycznych.
Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 24 listopada 2020 r. zostaną wprowadzone ograniczenia ruchu z powodu prowadzonych prac dla zadania p.n.:GMINA BESTWINA


Sporo wrażeń i bramek dostarczyła wczorajsza potyczka LKS-u Bestwina z Przełomem Kaniów.
Drużyna z Bestwiny rozpoczęła derbową konfrontację z wysokiego C. Już w 4. minucie gospodarze fetowali trafienie, po tym jak Szymon Skęczek wykorzystał prostopadłe podanie od Patryka Wentlanda. Chwilę później LKS prowadził już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Skęczek, który tym razem został "obsłużony" świetnym podaniem między obrońców przez Michała Gacka.
Kolejne minuty pierwszej części meczu toczyły się pod kontrolą drużyny z Bestwiny. Przełom tylko raz zagroził bramce strzeżonej przez Mateusza Kudrysa. LKS miał jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia rezultatu, lecz miejscowi swego dopięli dopiero tuż przed końcem tej odsłony spotkania. Dawid Gleindek dobrze zachował się w zamieszaniu pod bramką ekipy z Kaniowa, które "powstało" wskutek rzutu rożnego.
Zaraz po przerwie trener Przełomu, Wiesław Kucharski asygnował do gry Volodymyra Zavadkę. Ukrainiec zanotował wejście "smoka" i już po kilkudziesięciu sekundach przebywania na boisku trafił do siatki, po tym jak wykorzystał podanie z bocznego fragmentu boiska. Najwięcej emocji w w drugiej połowie dostarczyła końcówka. W 82. minucie Gleindek pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul na Mateuszu Wójtowiczu. Notabene, młody piłkarz LKS-u zasłużył na słowa pochwały za dzisiejszy mecz, a chwilę wcześniej mógł wpisać się na listę strzelców, lecz na przeszkodzie M.Wójtowiczowi stanął słupek.
Goście w końcówce zredukowali rozmiary porażki, za sprawą gola Roberta Jurczygi, który posłał piłkę obok wybiegającego Kudrysa.
Mecz z LKS Bestwina był ostatnim spotkaniem Wiesława Kucharskiego na ławce trenerskiej Przełomu. – Współpraca z trenerem Kucharskim zawsze układała się bardzo dobrze, a dobro drużyny i całego klubu zawsze było i jest u niego na pierwszym miejscu. Dlatego też zaproponowaliśmy trenerowi pozostanie w klubie i współpracę w przyszłym roku już z pozycji członka zarządu klubu. Wierzymy, że kontynuacja naszej współpracy stanie się faktem, co z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszego funkcjonowania naszego klubu – czytamy na stronie Przełomu.
Według naszych informacji nowym trenerem Przełomu zostanie Tomasz Świderski, który w minionej rundzie prowadził a-klasowy Sokół Hecznarowice. Nowy trener Przełomu pracował w sztabie szkoleniowym Podbeskidzia w latach 2009-2013, a więc także w okresie, gdy drużyna uzyskała w 2011 roku historyczny awans do Ekstraklasy. Samodzielnie prowadził tu zespół bielskich rezerw, a później był asystentem Dariusza Dźwigały. Następnie związany był z klubami I-ligowymi – Flotą Świnoujście oraz Drutexem-Bytovią Bytów. Świderski, jako samodzielny trener, prowadził również Sołę Oświęcim, gdzie spędził pół roku. Później był asystentem w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź.
LKS Bestwina - LKS Kaniów 4:2
LKS Bestwina: Kudrys - Gołąb, M.Gacek, Duś (65' Wilczek), Gleindek (82' K.Wójtowicz), M.Wójtowicz, Droździk, D.Gacek (80' Wilczak), Wentland, Patroń, Skęczek
LKS Kaniów: Twardowski - Jarosz, Faruga (66' Woźniak), Czulak, Kubies, Kośka, Góra, Grygierzec (75' Nazim), Ciućka, Ryszka (46' Zavadka), Jurczyga
Derbowa konfrontacja w Bestwince, choć bez większego znaczenia dla układu tabeli, to jednak wywoływała cokolwiek słuszne emocje.
Czytaj więcej