Rotator Bestwina
WWW.GMINABESTWINA.INFO
Gmina Bestwina położona jest w południowej części województwa śląskiego.
Z RYBĄ I KŁOSEM W HERBIE
Stanowi część Kotliny Oświęcimskiej ograniczonej od północy rzeką Wisłą, a od zachodu rzeką Białą.
NIEZALEŻNY PORTAL MIESZKAŃCÓW
Graniczy z miastami: Bielskiem-Białą i Czechowicami- Dziedzicami oraz z trzema gminami Wilamowicami, Miedźną i Pszczyną.
| GMINABESTWINA.INFO |
|


Kto jest miłośnikiem telewizyjnych teleturniejów i dzisiaj, w środę, 4 marca włączył „dwójkę” aby oglądać Koło Fortuny miał okazję zobaczyć mieszkankę Bestwinki, nauczycielkę WF w tamtejszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, Małgorzatę Węgrzyn – Kędzior. 



W środę, 4 marca, odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Gminnej Spółki Wodnej Melioracyjnej w Bestwinie.
W sobotę, 29 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury podsumowania swojego sezonu sportowego dokonali członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Set” Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
Uczestników spotkania przywitała prezes, Halina Błaszkiewicz, a na sali oprócz zawodników i rodziców znaleźli się: przewodniczący Rady Gminy Bestwina, Jerzy Stanclik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Grzegorz Boboń, sołtys Kaniowa, Marek Pękala, trenerzy: Katarzyna Pilarz, Dariusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek.
Zarząd Klubu przygotował dla zawodniczek i zawodników, trenerów oraz sympatyków kajak polo pamiątkowe kubki ze zdjęciami każdej z obdarowanej osoby wykonanymi w trakcie zawodów w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Popłynęły słowa podziękowań w stronę zawodników za godne reprezentowanie klubu, sołectwa, gminy, powiatu, województwa i Polski na polskich i zagranicznych boiskach, w stronę sponsorów za pomoc w działalności klubu, w stronę rodziców za wspieranie swoich pociech i doping na trybunach.
Rodzice z kolei złożyli swoje podziękowania i wręczyli upominki trenerom i członkom Zarządu.
W rozwinięciu można przeczytać sprawozdanie z wyników sportowych uzyskanych przez zawodniczki i zawodników UKS SET Kaniów w 2019 roku przygotowane i przedstawione przez wiceprezesa UKS Set, Jerzego Zużałka:
Turniejem w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach rozpoczęła się osiemnasta edycja Powiatowej Halowej Ligi Żaków w piłce nożnej. Naszą gminę reprezentują w niej jedynie Żaki KS Bestwinka (rocznik 2009 i młodsi) prowadzone przez Waldemara Fludera. Oprócz nich występują w niej: LKS Czaniec, LKS „Drzewiarz” Jasienica, LKS ”Pasjonat” Dankowice i GLKS Wilkowice, który po raz kolejny będzie bronił głównego trofeum.




W niedzielę, 16 lutego, w Klubie Sportowym Bestwinka odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze. Ustępujący prezes, Tadeusz Wróbel, przywitał przybyłych członków, sympatyków, zawodników i kibiców Klubu, a także gości: księdza Józefa Barana, przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika, radnych powiatowych i gminnych: Grzegorza Gawędę, Magdalenę Wizner – Wilczek, Sławomira Walczaka, przewodniczącą Rady Rodziców przy ZSP w Bestwince i prezeskę KGW Helenę Lasotę.