Rotator Bestwina
WWW.GMINABESTWINA.INFO
Gmina Bestwina położona jest w południowej części województwa śląskiego.
Z RYBĄ I KŁOSEM W HERBIE
Stanowi część Kotliny Oświęcimskiej ograniczonej od północy rzeką Wisłą, a od zachodu rzeką Białą.
NIEZALEŻNY PORTAL MIESZKAŃCÓW
Graniczy z miastami: Bielskiem-Białą i Czechowicami- Dziedzicami oraz z trzema gminami Wilamowicami, Miedźną i Pszczyną.
| GMINABESTWINA.INFO |
|
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza w dniu 14 października o godz. 17-tej na spotkanie z Magdą Omilianowicz - dziennikarką, autorką reportaży i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Jej publikacje ukazały się w "Głosie Koszalińskim", "Przeglądzie", "Miliarderze", "Poznaniaku", "Sukcesie", "Top Class", "Polityce", holenderskim "Reve", nowojorskim "Kurierze Plus" i innych.
Autorka 10 książek.
Okazja do zdobycia książki z autografem!
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej w Bestwinie (częściowo w Bestwince i Kaniowie):
- 14 października w godz. od 7.30 do 11.30 - ulica Krakowska, Pod Magówką, Graniczna, Okrężna, Kościelna, Ogrodnicza, Janowicka, Ludowa, Sokołów, Witosa, Plebańska, Hallera, Gospodarska, Polna, Zacisze, Zaułek, Sikorskiego, Dolna, Godynia, Młyńska, Wielodroga, Olchowa i przyległe w tym rejonie.
- 14 października w godz. od 7.00 do 16.00 oraz 15 października w godz. od 7.00 do 16.00 - ulica Krakowska od nr 158 do Sucharskiego, Sucharskiego, Kustronia, Bialska do nr 32, Chabrowa, Cyprysowa, Studziennik, Witosa, POM i przyległe w tym rejonie. Będą występowały czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej.
15 października w godz. od 7.00 do 16.00 oraz 15 października w godz. od 7.00 do 16.00 - ulica Krakowska od nr 158 do Sucharskiego, Sucharskiego, Kustronia, Bialska do nr 32, Chabrowa, Cyprysowa, Studziennik, Witosa, POM i przyległe w tym rejonie. Będą występowały czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej.
- 16 października w godz. od 8.00 do 11.00 (częściowo w Bestwince i Kaniowie) - ulica Krakowska, Pod Magówką, Graniczna, Okrężna, Kościelna, Ogrodnicza, Janowicka, Ludowa, Sokołów, Witosa, Plebańska, Hallera, Gospodarska, Polna, Zacisze, Zaułek, Sikorskiego, Dolna, Godynia, Młyńska, Wielodroga, Olchowa i przyległe w tym rejonie.
- 16 października w godz. od 11.30 do 13.30 - ulica Podzamcze, Studziennik, Szkolna, Sienkiewicza, Konopnickiej, Krakowska i przyległe w tym rejonie.
Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji otrzymał tytuł „Firma Roku 2015” oraz statuetkę Dedala.
W czwartek (8 października) podczas Wielkiej Gali Finałowej na scenie bielskiego Teatru Polskiego w konkursie „Firma Roku 2015” nagrodę prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta, starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusza Targosza otrzymało sześć lokalnych firm.
W szóstej edycji konkursu „Firmą Roku 2015” Ziemi Bielskiej został Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji.
Oprócz laureatów konkursu list gratulacyjny od ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego otrzymał, m.in. organizator konkursu Andrzej Płonka.
W uroczystości uczestniczył Mirosław Szemla, wicewojewoda śląski. - Nie byłoby dążenia do dobrobytu bez waszych działań na rzecz przedsiębiorczości. To przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy, zmniejszając bezrobocie - mówił wicewojewoda.
Źródło: www.beskidzka24.pl
Parafia Kaniów organizuje kurs wychowawcy kolonijnego.
Zapisy przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro edukacyjno szkoleniowe Krak-Wis zaprasza do skorzystania z następujących szkoleń:
• kurs dla wychowawców wypoczynku - 36 godz. - cena kursu 99 zł os/ lub do uzgodnienia powyżej 20 osób ( minimalna ilość osób 15).
Adresatem szkolenia są pełnoletni (!) uczniowie oraz absolwenci szkół średnich, studenci, osoby dorosłe zainteresowane pracą na obozach letnich i zimowych oraz koloniach ,zimowiskach i półkoloniach.
Czas szkolenia wynosi 36 godzin lekcyjnych wg programu MEN .
Wymagania dla uczestników to ukończone 18 lat w dniu rozpoczęcia kursu,
Do podjęcia pracy dodatkowo średnie wykształcenie .
Uczestnicy szkolenia otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodnie z programem MEN oraz materiały szkoleniowe i poradnik do pracy.
Minimalna grupa szkoleniowa 15 osób. Kurs trwa minimum 3 lub 4 dni.
Planowany termin 13-21.11.2015:
13.11 godz. 17-20.30
14.11 godz. 8-18.00
15.11 godz. 8-16 00
21.11 godz. 8-16 00 wycieczka szkoleniowa
Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie będzie znany już nie tylko z kajak polo.
W sobotę, 10 października, odbył się tam, bowiem Międzynarodowy Mecz Kajakowy Śląsk 2015, a wzięły w nim udział, oprócz Polski, drużyny z Moraw (Czechy), Trencina (Słowacja) i Ukrainy. Ten mecz to rywalizacja regionów. Polskę reprezentował Śląsk i drużyna Polski Północnej.
Kajakarze klasyczni rywalizowali na dystansie 200 metrów w K1, C1 i K2 mixty, a byli to zawodnicy w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Zdjęcia z zawodów TUTAJ
W reprezentacji Śląska wystąpili zawodnicy UKS Set Kaniów oraz MKS Czechowice-Dziedzice i wypadli znakomicie, ponieważ wywalczyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Tyle samo punktów zdobyły Morawy, ale zawodnicy Śląska więcej razy stawali na najwyższym podium i to zaważyło na tym, że Puchar Marszałka Województwa Śląskiego odebrał kapitan reprezentacji Śląska, zawodnik UKS Set Kaniów, Wojciech Pilarz.
Pod patronatem honorowym komendanta głównego PSP gen. Bryg. Wiesława Leśniakiewicza oraz prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP dh. Waldemara Pawlaka przez trzy dni strażacy-ratownicy zmagali się z szeregiem zadań medycznych, pożarniczych oraz sprawnościowych rozmieszczonych po całym terenie powiatu bielskiego. Znakomicie spisała się w nich drużyna mieszana OSP Bestwina/OSP Kaniów w składzie:
OSP Bestwina: Marta Gandor, Mateusz Kubik, Wojciech Sobik
OSP Kaniów: Kamil Owczarz, Wojciech Janeczko, Szymon Płachno
zajmując I miejsce.
W Mistrzostwach wzięło udział 18 drużyn. Nasza drużyna zdobyła 256 punktów, drugie miejsce zajęła OSP Kobiernice – 248 pkt., trzecie OSP Lyski – 243 pkt.
Uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się w sobotę, 10 października, w Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej. Każdy z uczestników oprócz dyplomów otrzymał również świadectwo kierowania ruchem.

W nocy z 4 na 5 października „wierni kibice” LKS Bestwina chcieli pokazać, jak głęboko kochają swój klub, ale zamiast kopać w piłkę wykopali dziury na środku boiska.
Szkody zostały już przez LKS naprawione.
Zdjęcia: Bestwina i okolice LoVe
Masz w domu niepotrzebne przedmioty, książki, płyty, ubrania, itp.?
Zrobiłeś porządek, a nie wiesz, co zrobić z tym, co nie mieści się już na strychu, w piwnicy i w garażu?
Rada Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwince ma dla Ciebie propozycję: możesz pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i jeszcze na tym zarobić.
Przyjdź tylko z nimi do szkoły na „Wyprzedaż Garażową” w sobotę, 24 października o godz. 12.00 i sprzedaj.
Osoby zainteresowane sprzedażą proszone są o zgłoszenie udziału do 23 października drogą telefoniczną: 508 996 572 lub 606 906 365 albo mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegóły na plakacie.
![]() |
Dnia 26 października przypada Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych czyli IMIENINY BIBLIOTEKI. Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bestwinie zaprasza wszystkich byłych i obecnych uczniów do podarowania bibliotece książek. Masz w domu książki, które przeczytałeś i już ich nie potrzebujesz? Zajmują miejsce na półce i nie są zniszczone? Są to bajki, baśnie, komiksy lub opowiadania dla dzieci lub młodzieży? A może lektury szkolne? Nie wyrzucaj ich na makulaturę. Przynieś je do biblioteki szkolnej i zrób bibliotece prezent na imieniny. |
Planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej: Bestwina, ulice: Podzamcze, Studziennik, Szkolna, Sienkiewicza, Konopnickiej, Krakowska i przyległe w tym rejonie - niedziela, 11.10. 2015 r. w godzinach od 9.00 do 11.00.