Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zmarł prof. Kazimierz Bielenin

11. 11. 22
Wpis dodał: Andrzej Wojtyła
Odsłony: 4603

W wieku 88 lat odszedł najwybitniejszy w Polsce znawca starożytnej metalurgii, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie - Kazimierz Bielenin. Pan profesor zaangażowany był m.in. w staraniach nad odzyskaniem zrabowanego przez III Rzeszę bestwińskiego dzwonu. Ostatni raz odwiedzł Bestwinę przy uroczystościach wieńczacych powrót "Króla Chwały".

Pogrzeb odbędzie się 25 listopada w Krakowie na Cmentarzu Rakowickim o godz. 11.00.

Organizowany jest autokarowy wyjazd na pogrzeb - 25 listopada, godz. 8:15 spod Domu Kultury w Brzeszczach - zaintereswani proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa do 23 listopada (włącznie) pod nr telefonu: 604-587-955. 

Do góry