Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Odpady Segregowane

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #2220 przez krzysztofkrzysztof
dodam jeszcze tylko że informacje na temat płatności są bardzo skąpe. Nie bójmy się użyć słowa: NIEWYSTARCZAJĄCE :evil:
Jest jedna ulotka na której jest podany jedynie numer konta, który jest numerem ogólnym...
Czy urzędnicy nieobawiają się chaosu?
Mogą pojawić się wpłaty bez opisu, i potem sobie będą dochodzić czy to podatek, czy opłata za śmieci, czy może co innego. A wystarczyłoby jasno nakreślić zasady płatności przelewem (czy jeśli płacę z konta mojego to w opisie muszę podawać za kogo płacę?, muszę podawać za jaki okres? za ile ludzi?)
Generalnie... lipa...
Zanim znalazłem ulotkę, poszukiwałem tematu na stronie urzędu, z pewnością tam jest... nieznalazłem.
Niemożnaby zrobić osobnej zakładki na stronie głównej odnośnie wywozu śmieci i płatności? przynajmniej na okres 2 miesięcy...
Sorki że się tu żalę, ale tam zabardzo nie ma gdzie.

aaa, jeszcze odnośnie worków:
panowie przy odbieraniu odpadów byli bardzo niezadowoleni że chcę dodatkowy worek. Dali, ale bardzo marudzili że niepowinni
Ostatnia10 lata 9 miesiąc temu edycja: krzysztofkrzysztof od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #2221 przez danielek2002
Witam,
moim zdaniem obojętnie, czy będziesz wpłacał w kasie urzędu, czy będziesz posyłał pieniądze korzystając z internetu to tak czy owak musisz powiedzieć (lub napisać) za kogo wpłacasz, prawda?, bo przecież pani w okienku może Cię nie znać, a jeśli nawet zna to i tak nie może wiedzieć za kogo chcesz wpłacić i czy płacisz za odpady segregowane czy niesegregowane.
To przecież w interesie wpłacającego jest, aby dobrze opisać przelew, czyli od kogo i za ile osób oraz według jakiej stawki policzył swoją wpłatę, no i za 3 miesiące.
Pytasz - "czy jeśli płacę z konta mojego to w opisie muszę podawać za kogo płacę?, muszę podawać za jaki okres? za ile ludzi? - no oczywiście, że jeśli płacisz za kogoś to musisz to w opisie zamieścić, tak samo przecież musiałbyś powiedzieć w okienku, za kogo wpłacasz, no bo niby skąd osoba obsługująca Cię miałaby to wiedzieć?

Tylko nadzieja na smierc trzyma mnie jeszcze przy zyciu...
Ostatnia10 lata 9 miesiąc temu edycja: danielek2002 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #2222 przez krzysztofkrzysztof
powiem tak, akurat w pracy mam doczynienia z wpłatami od ludzi, zapewne znacznie mniej niż UG, pan niewierzy co ludzie potrafią wymyśleć, a nawet na poczcie pani czasami machnie literówkę czy coś przegręci...
A w interesie obu stron jest odpowiednie zaksięgowanie czyż nie? (ja zawsze będę miał potwierdzenie wpłaty z banku a za ewentualny monit zapłaci UG i nikt mu tego niezwróci w takim przypadku). Ja rozumiem że pewne rzeczy są oczywiste, ale niektóre warto by omówić, a na podaniu wzoru lub choćby zdaniu: w tytule przelewu proszę wpisać.... -nikomu krzywda by się niestała. I dobrą chwilę się zastanawiałem co tam wpisać.
że za 3 miesiące to chyba nie trza wpisywać, bo trzeba płacić za kwartał. Ilość osób i segregowane/niesegregowane to powinno wynikać z deklaracji i urząd o tym chyba powinien wiedzieć bo chyba jak zapłacę za segregowane a oddaję niesegregowane to chyba jakiś automat powinien to wychwycić... a nie opierać się na tytule przelewu..:laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #2223 przez danielek2002
Informacja ws. opłaty jest w trakcie rozpowszechniania.

Przelew należy opisać następująco:
opłata za odpady komunalne za okres ………,
imię i nazwisko ……… (właściciela nieruchomości),
adres nieruchomości ……… (wpisać adres nieruchomości, której opłata dotyczy)

Tylko nadzieja na smierc trzyma mnie jeszcze przy zyciu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.215 s.
Do góry