Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ile za śmieci

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1672 przez krzysztofkrzysztof
i jeszcze odp. dla rega:
z tym że każdy będzie płacił więcej to nie ma co dyskutować. Bo ktoś musi pokryć koszty tych co zakładali dzikie wysypiska. Pytanie tylko o kwotę... skoro jedna firma będzie miała monopol na całą robotę to powinna zapewnić ceny niższe jak obecnie, więc owa dopłata pozostałych niepowinna wynieść więcej jak 20%, a tutaj wychodzi że niektórzy sporo więcej dopłacą..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1678 przez On-line
Replied by On-line on topic Odp: Ile za śmieci
Dla PT radnych do poczytania zanim podejmą decyzję:

pszczyna.pl/ver/index.php?option=com_con...le&id=189&Itemid=282

zakładka: System zbiórki odpadów w Pszczynie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1679 przez wuwu
Replied by wuwu on topic Odp: Ile za śmieci
No ładnie, po raz kolejny jestem wydymany bez mydła. Tak na prosty rozum czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć jak to sie dzieje że opłaty za śmieci będą tak wysokie? czy teraz mam tylko pracować na opłaty i szanowne państwo które ma mnie w d..e
Mam kosz 240l, 4 osoby, kosz starczał mi na 2 czasem 3 miesiące, koszt na kwartał to jakieś 80 zeta, w skali roku to 320 zeta.
Teraz żeby żyło nam sie lepiej panie wójcie i droga POszumowino będe płacił jakieś 1000 zeta, czy tak?

No to jak to możliwe że teraz się wszystkim opłaca wywozić po aktualnych stawkach a od lipca stawki x4 !

Czy nie lepiej ścigać tych co palą i wywalają śmieci gdzie popadnie a nie tych co dbają o kulturę i środowisko?!

Oj władzo czarno to widzę bo jak tak dalej będzie to będziem żreć tarwę albo dzieci żeby innym w zielonej oazie żyło sie lepiej.
Żeby nie było jak w 80' bo ludzie tego dłużej nie wytrzymią i będzie znów rozpierducha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1680 przez krzysztofkrzysztof
panowie i panie, wy chyba nierozumiecie. Owa ustawa śmieciowa niedotyczy tylko naszej gminy, ale całego kraju. I ma na celu wyeliminowanie dzikich wysypisk -czyli generalnie wspólnie składamy się na tych co porzucali śmieci gdzie popadnie..
I panie wuwu sam sobie odpowiedz co robiłeś z resztą śmieci, bo jest rzeczą niemożliwą że 4 osobowa rodzina na 3 miesiące produkuje 240l śmieci.
To tyle wyjaśnienia ogólnego, bo widzę że część traktuje to jako fanaberię gminy.
Co do cen, skoro faktycznie w Pszczynie dało się wdrożyć taki system znacznie taniej to może tutaj też dałoby radę?
bo teraz sprawa ma się tak:
jeżeli faktycznie płaciłbym mniej jak dotychczas (ceny pszczyńskie) to reszta mnie nieinteresuje i niewnikam ile procent to jakie śmieci -po prostu jestem zadowolony bo płacę mniej, Natomiast gdy wychodzi że muszę dopłacać to proszę sobie wyobrazić moją łściekłość... mam sąsiada, górnika (popularny zawód u nas). Owy sąsiad zarabia conajmniej 2x tyle co ja, oprócz tego dostaje węgiel -mi nic do tego -taka jego praca i takie przywileje -ok. Ale przecież krew mnie zaleje jak się okaże że ja jeszcze mam dokładać się do wywózki jego popiołu. No chyba każdy przyzna że to po 100x nieuczciwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1681 przez wuwu
Replied by wuwu on topic Odp: Ile za śmieci
I Panie krzysztofkrzysztof, to że mam tylko jeden kosz na tak długi czas to wynik tego że SEGREGUJE ŚMIECI, nie wpadłeś na to ?! nie pale, nie podrzucam, segreguje do worków z Rezbudu za które płace i oddaje je. To co jest niesegregowalne idzie do kosza. Tyle w temacie.

To że temat jest ogólnokrajowy to zgadza sie ale krew mnie zalewa jak państwo traktuje europejską dyrektywę jako wymówke do narzucenia kolejnych opłat by złupić obywateli.

Wytłumacz ubogiej rodzinie że nie będą kupować jedzenia dla dzieci tylko będą utrzymywać układy kolesiowskie gminy, firm śmieciowych i całej reszty ich popleczników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1682 przez rega
Replied by rega on topic Odp: Ile za śmieci
Panie krzysztofkrzysztof ja chcę płacić za faktycznie wyprodukowane śmieci. Zdaję sobie sprawę, że ustawa odgórna, ale rozwiązania wprowadza Gmina !
Głupota Gmin tzn. określanie od zużycia wody produkcji śmieci, powierzchni użytkowej nieruchomości, stawek wprowadzonych przed faktycznymi przetargami to absurd.
Panie krzysztofie proszę wierzyć, że moja rodzina 3 osobowa tych śmieci nie produkuje tak wiele i można !!!
I tak:
1. Ogrzewam dom gazem więc popiołu brak.
2. Jesteśmy 3 osobową rodziną, lecz jedno zameldowane dziecko studiuje więc 3/4 roku poza domem.
3. By nie taszczyć tych głupich butelek plastikowych kupiliśmy coś takiego jak sodastream więc czasem tylko trafi się butelka po coli ale proszę wierzyć, że na kwartał może 4 szt., istnieję też inny plastik ale nie ma go tak dużo.
4. Organiczne, rzeczy kompostujemy, nie chcę już nawet mówić o młynkach do odpadków bo zaraz Kombest będzie miał zastrzeżenia - odezwie, że niewolno. Nie mam młynka do odpadów, ale znam rodziny co z takiego wynalazku korzystają we Włoszech, Chorwacji, Szwecji, Polsce itd.
5. Zostajemy ukarani nie tylko przez ustawę, lecz przez samorządy Gmin, które są ograniczone podejściem do problemu, często widzą możliwość osiągnięcia dodatkowego zysku.
Spędzamy często wakacje na południu Europy i tam każda butelka plastikowa, słoik, puszka po napoju jest skupowana przy większych sklepach za równowartość około polskich 70 groszy. Nie jest to istotne czy butelka słoik jest ich czy przypadkowo przywieziony z innego kraju zniszczona, uszkodzona może być nawet sprasowana. Tam wszyscy dbają o porządek bo mają z tego korzyść.
Dziękuję za przeczytanie i przykre to że jesteśmy pracowitym narodem, lecz roztropnie zarządzać nim nie umiemy, nie umieliśmy i chyba nie będziemy umieli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.269 s.
Do góry