Pierwsze miejsce naszych dziewczyn w Pucharze Europy

15. 05. 21
Odsłony: 2824

W dniach 15 - 17. 05. 2015 r. w St. Omer we Francji odbył się Puchar Europy w kajak polo. Z zawodników UKS Set Kaniów udział wzięli seniorzy: Paweł Michalec i Łukasz Pilarz, a w reprezentacji U-21 kobiet pięć naszych zawodniczek: Klaudia  Sachmerda, Natalia Pacyga, SandraPilarz, Ciupak Katarzyna, Monika Pacyga. Po bardzo ciężkiej podróży (awaria i konieczność wymiany samochodu) nasze zawodniczki przyjechały na godzinę przed startem i niejako z marszu rozpoczęły walkę na boisku. Dziewczęta startowały razem z grupą seniorek, gdzie rozegrały bardzo dobre spotkania, zwyciężyły, m.in. w meczach z Niemkami 5:1 – Mistrzyniami Świata z 2015 r. oraz wicemistrzyniami - Francuzkami 5:4, zdobywając w kategorii U - 21 I miejsce. W ogólnej klasyfikacji, łącznie z seniorkami, na IX startujących drużyn zajęły ostatecznie IV miejsce. Seniorom nie powiodło się w I edycji tak dobrze, zajęli, niestety, ostatnie miejsce. Najbliższa edycja Pucharu Europy to Mechelen (Belgia), na który to Puchar zostali powołani do reprezentacji: w seniorach Borys Zubczewski i Arkadiusz Pilarz, a w reprezentacji U - 21 wszystkie ww. dziewczęta.