Drukuj

Udany występ kajak polistów w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo "Dzukija Cup 2023"

23. 11. 20
Odsłony: 870
Litwa 2023W weekend 18 – 19 listopada w Alytus na Litwie odbył się Międzynarodowy Turniej Kajak Polo "Dzukija Cup 2023", w którym udział wzięła męska drużyna UKS Set Kaniów oraz kilkoro zawodników, którzy zasilali inne drużyny.
Seniorzy występowali w składzie: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Krystian Dudzik, Miklos Timar, Jerry Mansner i Mihaly Timar.
Oprócz nich, mający licencję UKS Set, Karolis Latauskas, grał w Alytus i został królem strzelców, Wojciech Szafarczyk w drużynie Finlandii, Przemysław Gruszka w Kanu Katowice, ponadto w Finlandii U17 grali Wojciech Szafarczyk, Przemysław Gruszka i Maja Pyjas.
Nasi zawodnicy: Łukasz Pilarz, Wojciech Szafarczyk i Jerry Mansner w drużynie seniorów Finlandii zajęli 3 miejsce.
Seniorzy UKS Set Kaniów zaczęli od zwycięstwa nad KTW Kalisz 7:2, a bramki zdobywali: Łukasz -2, Miklos – 2, Mihaly, Jerry, Krystian po jednej.
W drugim meczu przegrali z Powiślem 3:5, bramki: Łukasz, Miklos i Bartłomiej.
Trzeci mecz - UKS Set – Praga 5:3, bramki: Miklos – 2, Bartłomiej, Jerry i Mihaly po jednej.
Czwarty mecz – UKS Set - Trakai 6:3, bramki: Łukasz – 2, Bartłomiej, Mihaly, Miklos, Jerry po jednej.
W półfinale przyszło się zmierzyć naszej drużynie z gospodarzami i ten mecz wygrali 7:6 a bramki zdobyli: Mihaly i Bartłomiej po 2, Łukasz, Jerry i Mihaly po jednej.
W finale ponownie naprzeciwko kaniowian stanęło Powiśle Warszawa.
W przepisowym czasie mecz zakończył się remisem 5:5, zarządzono dogrywkę i dzięki „złotej bramce”, którą zdobył Jerry UKS Set zrewanżował się warszawianom i zajął pierwsze miejsce w tym turnieju. Jerry w tym meczu zaliczył już jedno trafienie, pozostałe 4 bramki zdobył Miklos.
UKS Set – Powiśle Warszawa 6:5.