Drukuj

Rusza liga okręgowa

22. 08. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 470
W sobotę, 13 sierpnia, o godz.17.00 LKS Bestwina zainauguruje na własnym boisko rozgrywki ligi okręgowej podejmując BTS Rekord II Bielsko-Biała. Jak pamiętamy, w poprzednim sezonie LKS Bestwina występował w IV lidze, natomiast jego przeciwnik zakończył rozgrywki w lidze okręgowej na 3 miejscu odnosząc w 30 meczach 24 zwycięstwa, 4 razy remisując i doznając 2 porażek. Stosunek bramkowy 102:21.
U gospodarzy, po spadku z IV ligi, nastąpiły zmiany kadrowe, część zawodników odeszła, ale również nastąpiły nowe nabytki. Kadra liczy obecnie 20 zawodników i w porządku alfabetycznym prezentuje się następująco: Bartosz Adamowicz, Mateusz Droździk, Damian Gacek, Michał Gacek, Dawid Gleindek, Szymon Kacprzak, Maciej Kosmaty, Szymon Kościuch, Jakub Krawczyk, Mateusz Kudrys, Kacper Mielnikiewicz, Adrian Miroski, Michał Motyka, Krzysztof Nowak, Krystian Patroń, Mateusz Radwański, Adrian Sładczyk, Patryk Wentland, Wojciech Wilczek, Kacper Wójtowicz (pogrubieni nowi zawodnicy).
W wakacyjnej przerwie LKS rozegrał mecze sparingowe oraz walczył w Pucharze Polski:
16 lipiec LKS Bestwina – Bory Pietrzykowice 0:2
21 lipiec LKS Bestwina – LKS Podhalanka Milówka 1:0 (Kościuch)
23 lipiec LKS "Przełom" Kaniów – LKS Bestwina 2:3 (Mielnikiewicz, K. Wójtowicz, Wentland)
28 lipiec LKS Bestwina – LKS Błyskawica Drogomyśl 2:3 (testowany zawodnik x 2)
W ramach Pucharu Polski: LKS Sokół Zabrzeg 1925 – LKS Bestwina 1:3 (Miroski, D.Gacek, Nowak)
LKS Ligota – LKS Bestwina 1:3 (Krawczyk, Gleindek, Kacprzak).
W środę, 10 sierpnia, odbyło się losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski podokręgu Bielsko-Biała. Bestwinianie w walce o półfinał na własnym stadionie zmierzą się z IV ligowym KS Spójnia Landek.
Po spadku z IV ligi doszło również do roszady na stanowisku trenera. Z klubem pożegnał się Mateusz Gazda, którego zastąpił dobrze znany w środowisku piłkarskim Sebastian Gruszfeld prowadzący ostatnio Bory Pietrzykowice, a wcześniej m.in. Czarnych Jaworze oraz GLKS Wilkowice.
Zmienił się również kierownik drużyny, Marka Firganka zastąpi Mariusz Kudła.