Drukuj

Grzegorz Kozioł w kamerze ox.pl

19. 05. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 753
Myślę, że nie tylko mnie cieszy, kiedy o naszych mieszkańcach mówią i piszą, a na dodatek pokazują i to w dobrym i pozytywnym świetle. Na pewno mamy wielu zdolnych mieszkańców. Jedni realizują się w naszej gminie, inni poza jej granicami i nie zawsze wiemy, jakie osiągają sukcesy czy też sportowe wyniki.
Jedną z takich osób jest Grzegorz Kozioł z Kaniowa. Będąc uczniem szkoły średniej próbował organizować koncerty na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Nie wszystkim się to podobało, bywało, że w przeddzień imprezy cofano zgodę na jej organizację. Grzegorza nie zniechęciło to, jednakże do organizacji imprez, w międzyczasie skończył szkołę średnią, rozpoczął studia w Cieszynie i tam właśnie zaangażował się w to co najbardziej lubi, a więc organizację koncertów, jak również występy na scenie, ponieważ sam został muzykiem i liderem zespołu Rastafajrant. Dzisiaj zespół ten ma dziesiątki, w sumie już ponad sto występów w całej Polsce i poza jej granicami, zwłaszcza za tymi południowymi.
Klikając w zdjęcie możemy wysłuchać obszernego wywiadu z Grzegorzem, więc zachęcam do oglądania i słuchania.Grzegorz
Zespół został założony w Cieszynie w 2015 roku przez zawodowych muzyków współpracujących m.in. z "De Press", "Dzioło", "LP", Dawidem Kwiatkowskim, Patrykiem Kumórem, "The Polish" (projekt Wojtka Żółtego z zespołu Akurat) czy Teatrem Śląskim w Katowicach ("Skazany na Bluesa").
Grupa ma na swoim koncie ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych, a takie numery jak "Wolność", "Sen wariata", "Tera mjee to vali" czy "M2" jeszcze długo po występie pozostają w głowach słuchaczy, co zaowocowało dotychczas liczbą ponad 60 000 wyświetleń na youtube. Zespół regularnie zapraszany jest również na koncerty w Republice Czeskiej.
W lipcu ukazała się debiutancka EP "Dżob Marley".
"RASTAFAJRANT" gra energiczną mieszankę z pogranicza reggae / rocka i poezji ska-kanej. Muzycy mają w swoim dorobku kilkaset występów i wieloletnie doświadczenie sceniczne.
W czerwcu 2017 roku zespół wygrał ogólnopolski plebiscyt na udział w prestiżowym "Reggaenwalde Festiwal" oraz został zaproszony do udziału w imprezie towarzyszącej Mistrzostwom Europy UEFA EURO U-21.
Muzycy dotychczas dzielili scenę m.in. z Kazikiem Staszewskim, Perfectem, Cleo, Maleo Reggae Rockers, Farben Lehre, KSU, LOKA, Anią Rusowicz, Mike Love i wieloma innymi.