Drukuj

Brawo Klaudiusz Englart

19. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 736
Urodził się 25 sierpnia 2001 roku w Bielsku-Białej, mieszka w Bestwince, za trzy miesiące osiągnie pełnoletność a już został zawodnikiem I-ligowego BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. To ogromny sukces kolejnego mieszkańca naszej gminy w wielkim sporcie. Brawo, Klaudiusz!
Zaczynał swoją siatkarską przygodę w Klubie Sportowym Gminy Bestwina. Po jakimś czasie postanowił podjąć większe wyzwanie, więc wstąpił w szeregi BBTS Włókniarz, gdzie trenował pod skrzydłami trenera Wojciecha Bućko oraz Łukasza Sasnala. Poszedł do szkoły SMS Edu-Sport, tam dostał szansę pogodzenia nauki z graniem w siatkówkę. Odkąd przyszedłem do BBTS-u w pełni poświeciłem się siatkówce. Nie wyobrażam sobie jak moje życie by wyglądało bez tego sportu. Dzięki tej dyscyplinie poznałem wielu wartościowych ludzi, z którymi dogaduję się dobrze nie tylko na boisku – mówi Klaudiusz.
W poprzednim sezonie Klaudiusz bronił barw BBTS II Bielsko-Biała, z którym wywalczył utrzymanie na drugoligowych parkietach. Ogromnie cieszy mnie fakt, że ktoś taki, jak Klaudiusz dostaje od klubu wielką szansę. Młody, zdolny, ale przede wszystkim niezwykle ambitny i pracowity. Takie osoby zasługują na zaufanie. Dla trenera to przyjemność pracować z tego typu graczami. Jestem przekonany, że będzie to dobra inwestycja. Trzeba mu tylko dać trochę czasu, by wykonał odpowiednią liczbę powtórzeń elementów technicznych - mówi szkoleniowiec rezerw BBTS, Daniel Wolny. Przychodząc na treningi II ligi moim celem było udoskonalenie swoich umiejętności oraz pomoc drużynie. Cieszę się, że trener Daniel Wolny ma o mnie takie zdanie, motywuje mnie to do dalszego działania - komentuje libero.
W zespole, który będzie występował w najbliższych rozgrywkach Klaudiusz będzie zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem. Lepszego prezentu urodzinowego nie mogłem sobie wymarzyć. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz wyróżnienie, że w tak młodym wieku i w tak krótkim czasie, została doceniona moja ciężka praca. W seniorskiej siatkówce jest to mój drugi sezon, w którym będę najmłodszym zawodnikiem w drużynie. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie, ale też szansa. Chciałbym w jak największym stopniu pomóc drużynie w awansie do PlusLigi. Moim indywidualnym celem jest poprawa swoich umiejętności. Cieszy mnie fakt, że będę mógł uczyć się od bardziej doświadczonych zawodników.
Źródło: www.bbtsbielsko.pl