Drukuj

Uśmiechnięte i radosne buzie uczestników V Pikniku Rodzinnego w Bestwince

19. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 802
Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwince musi mieć spore znajomości „u góry”, ponieważ po tylu deszczowych dniach od piątku zrobiła się bardzo ładna pogoda i wszystkie przygotowania nie tylko, że nie poszły na marne, ale przyniosły oczekiwany efekt – radość dzieciaków i pomoc dla Adasia Zamarlika. A zresztą nie tylko dzieciaki świetnie się bawiły, również rodzice mogli odreagować po trudach całego tygodnia, spotkać się ze znajomymi przy znakomitych ciastach, różnych potrawach i piwku serwowanych przez liczne grono zaangażowanych przez Radę Rodziców społeczników – wolontariuszy, a na koniec pobawić się na festynie. Zdjęcia TUTAJ
A oferta była niezwykle bogata. Dzieciaki szalały na dmuchańcach, eurobungee, w balonach na wodzie, jeździe na byku, trafiały do tarczy, mogły poznać samochód strażacki oraz broń, nie lada gratką była możliwość pomalowania samochodu osobowego oraz swoich buzi lub wykonanie tatuażu, mogły zaspokoić swoje żołądeczki lodami, soczkami, popkornem, frytkami i wieloma innymi smakołykami, wszyscy mogli szukać szczęścia kupując losy loterii fantowej, no i oglądać znakomite występy na scenie. Oprócz tego był podstawiony ambulans do poboru krwi, zarejestrowało się 15 osób, krew oddało 11, co pozwoliło przekazać do Banku Krwi 4 950 ml tego bezcennego leku. Cieszy, że jednymi z darczyńców byli radni sołectwa Bestwinka: Magdalena Wizner – Wilczek i Sławomir Walczak oraz zawodnik KS Bestwinka Dominik Chmielniak.

A na scenie i na boisku treningowym działo się wiele. Zanim rozpoczęły się występy na scenie dzieci rywalizowały na boisku w różnych konkurencjach sportowych. Na scenie zaprezentowali się tancerze ze Szkoły Tańca Mandla. Po ich występie oficjalnego otwarcia V Pikniku Rodzinnego dokonała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince Danuta Tekieli – Herman i złożyła podziękowania Radzie Rodziców, a zwłaszcza dwóm Anetom, Anecie Górny i Anecie Wróbel za ogrom pracy, jaki włożyły w przygotowanie tej imprezy. Słowa podziękowań popłynęły również w stronę sponsorów, a ich lista jest długa i można ją zobaczyć przeglądając zdjęcia z Pikniku.
Ze względu na to, że w niedzielę przypada Dzień Matki specjalny program dla swoich mam przygotowały przedszkolaki. Dostarczył on wielu wzruszeń nie tylko mamom tych pociech, ale licznie zgromadzonej przed sceną widowni. Trzeba pogratulować opiekunom za bardzo dobrze dobrane teksty piosenek i wierszy, chwytały za serce i u niejednej mamy oczy robiły się wilgotne. Tatusiowie nie będą zazdrośni, bo i dla nich też znalazły się wierszyki, piosenki i życzenia.
Uczestnicy mogli poznać również Adasia, na rzecz którego prowadzona była kwesta i rozdawany specjalnie upieczony tort, a siostra Adasia powiedziała piękny wierszyk dla swojego braciszka.
Zaprezentowali się młodzi judocy prowadzeni przez mistrza Polski Artura Tyca, do wspólnej zabawy zaprosiły dzieci panie z Klubiku Dobedu, na głównej płycie boiska swój pokaz urządzili strażacy OSP Bestwinka, na scenie zaprezentowali się młodzi tancerze prowadzeni przez Patrycję Rąba, były występy ze szkoły tańca Soca, które prowadził uczestnik programy „Mam Talent”, zaprezentowała się w solowym występie Wiktoria Pasierbek, a na zakończenie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina”. Przez cały dzień można była poznać ciekawe okazy broni oraz dokonać bezpłatnych pomiarów składu ciała, którego dokonywała dietetyk Patrycja Jezioro z Poradni Diticia. Wieczorem sceną zawładnął DJ Tomasz Olbert, a „parkiet” przed nią zapełnił się tańczącymi solo i parami mieszkańcami Bestwinki i okolic.