I edycja Pucharu Polski w Kajak Polo

19. 05. 19
Odsłony: 3596
Już niebawem w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbędzie się XIV Międzynarodowy Turniej w Kajak Polo i II edycja Pucharu Polski, a ja nie przekazałem jeszcze informacji z I edycji, i tak: w dniach 4-5.05.2019 drużyny UKS „SET” Kaniów uczestniczyły w pierwszej edycji Pucharu Polski w Leśnej. Drużyna seniorów w składzie: Kordian Kupczak, Łukasz Pilarz, Dawid Wizner, Paweł Michalec, Dawid Cebula zajęła 3 miejsce w I Dywizji. Nasza druga drużyna grająca w III Dywizji zajęła 5 miejsce, a występowała w składzie: Maja Pyjas, Ilona Kupczak, Wojciech Szafarczyk, Justyna Gąsiorek. Jak widać po składzie nasi najmłodsi walczyli w czwórkę i bez rezerwowych  przeciwko pięcioosobowym składom, tym więc większe uznanie dla ich postawy.
Pierwsze miejsce w I Dywizji zajęła reprezentacja Polski z Łukaszem Pilarzem i Pawłem Michalcem w składzie, tak więc Łukasz i Paweł sporo się napracowali i zdobyli złote i brązowe medale.
Na turniej w Leśnej przyjechało 28 drużyn, tj. 200 osób z Polski i Czech w 4 dywizjach (najmłodsi adepci Panda Cup, juniorzy/kobiety, młodzicy i seniorzy). Mimo że pogoda nie rozpieszczała (padał deszcz, a nawet śnieg) rozegrano 74 mecze w dwa dni. Najmłodsi zawodnicy liczyli 8 lat - najstarszy hmm...+50.
Zarząd UKS Set Kaniów dziękuje za wsparcie Urzędowi Gminy Bestwina oraz firmom: Busik, MajcherTEAM i Rakot.