Drukuj

Sporo wyróżnień dla podopiecznych Urszuli Szkucik - Jagiełka

19. 04. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 852
Około 320 uczestników w dziewiętnastu zespołach muzycznych wzięło udział w drugim dniu Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA’2019 w Kozach. W trzydniowym (26 – 28 kwietnia) przeglądzie weźmie udział prawie 780 uczestników z Polski i Czech.
Wszystkie zespoły otrzymały z rąk przewodniczącego Rady Powiatu Bielskiego Jana Borowskiego dyplomy za uczestnictwo.
Jury uznało, że poziom zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych jest bardzo wysoki, z czym, jako obserwator, z całą stanowczością zupełnie się zgadzam.
Zwrócono uwagę, że jest to Jubileuszowa, 20. już SAGA, i gromkimi brawami podziękowano obecnej na sali (przewodnicząca Jury) Halinie Kubisz – Muła, inicjatorce SAGI, za ten znakomity pomysł i jego organizowanie przez te wszystkie lata. Osobne podziękowania i brawa skierowano do Jolanty Konior – szefowej Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej za coroczny patronat nad tym przedsięwzięciem.
Beata Borowska, członek Jury, tak podsumowała piątkową SAGĘ: „Muzykowanie, to jest coś pięknego i dopóki Wy trwacie, dopóki są Wasi instruktorzy, to możemy być spokojni o polską kulturę. W głowach Waszych instruktorów jest mnóstwo bardzo dobrych pomysłów, które są zauważalne, jesteście bardzo twórczymi ludźmi, to jest bardzo, bardzo cenne. Instruktorzy są źródłem Waszych sukcesów i należą im się gromkie brawa.” Następnie poinformowała, na co Jury zwracało uwagę przy ocenie występów poszczególnych zespołów. I tak, „bardzo ważny był tekst. To on jest motorem dla muzyki, dla interpretacji, dla budowania nastroju, bez tekstu nie byłoby żadnej piosenki. I ten tekst musi być dla słuchaczy bardzo zrozumiały. Należy pracować nad swoją dykcją, śpiew jest przedłużeniem mowy. Z kolei ruch sceniczny wykonawców musi być związany z tekstem.”
Przewodnicząca Jury, Halina Kubisz – Muła, przedstawiła po wystąpieniu Beaty Borowskiej werdykt Jury.

Z ogromną satysfakcją informuję, że wszystkie formacje - grupy, których opiekunem była Urszula Szkucik- Jagiełka i w których występowali mieszkańcy naszej gminy, a zwłaszcza sołectwa Kaniów, otrzymały wyróżnienia, bądź nagrody, i tak w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych nagrodę za 3 miejsce otrzymał chór szkolny DIVERTIMENTO z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie.
Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymał „Big Band” i solistki (opiekun: Jarosław Grzybowski) z Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie również można było podziwiać mieszkańców Kaniowa, m. in. Szymona Mikodę i Marcina Sysło – członków Orkiestry Dętej Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.
W kategorii ZESPOŁY INSTRUMENTALNE ORAZ INSTRUMENTALNO-WOKALNE wyróżnienie otrzymał zespół fletowy Piccolo z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „ART.” w Czechowicach -Dziedzicach, którego opiekunką jest Urszula Szkucik-Jagiełka, a którego trzon stanowią uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie.
Con Fuoco Band, który również prowadzi Pani Urszula otrzymał w tej kategorii 2 nagrodę. Przewodnicząca Jury pozwoliła sobie w tym miejscu na małą dygresję, że Pani Urszula Szkucik – Jagiełka potrzebować będzie spory środek lokomocji, aby pomieścić te wszystkie wyróżnienia i nagrody.
Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować Pani Urszuli i jej wychowankom kolejnych sukcesów i życzyć wytrwałości w pokonywaniu kolejnych barier oraz zdobywania najwyższych laurów.
Komisję konkursową tworzyli: Halina Kubisz – Muła – przewodnicząca Jury - instruktor amatorskiego ruchu artystycznego, Barbara Bałda – solistka Opery Śląskiej, Beata Borowska – prof. dr. hab. Akademii Muzycznej w Katowicach, Bogdan Desoń – solista Opery Śląskiej w Gliwicach, Jan Borowski, prof. dr. hab. Akademii Muzycznej w Poznaniu.