Drukuj

MDP OSP Porąbka i MDP OSP Janowice najlepsze w minisiatkówkę

19. 04. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1149
Z udziałem 12 drużyn, w tym 5 w kategorii młodszych i 7 wśród starszych odbył się w sobotę, 13 kwietnia, w hali sportowej w Kaniowie Powiatowy Turniej Minisiatkówki dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu bielskiego.
Wszystkich uczestników w towarzystwie prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP Herberta Szeligi powitał Przewodniczący Komisji ds. MDP Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej Grzegorz Gawęda. Zmaganiom siatkarek i siatkarzy przyglądali się również wójt gminy Bestwina i jednocześnie członek Zarządu Oddziału Powiatowego Artur Beniowski oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego, Przewodniczący Komisji Historycznej, Jacek Tomaszczyk. W trakcie otwarcia Turnieju podkreślano, że ma on na celu integrację środowisk skupionych wokół OSP, jak również rozwijanie sprawności fizycznej. Zdjęcia TUTAJ
W starszej kategorii utworzono dwie grupy, w młodszej jedną, mecze odbywały się na zasadzie „każdy z każdym”.
W kategorii młodszych drużyn pierwsze miejsce zajęła MDP OSP Porąbka, druga była MDP OSP Kaniów, trzecia MDP OSP Janowice. Czwarta lokata przypadła MDP OSP Bestwinka i piąta MDP OSP Międzyrzecze Górne.
Wśród starszych najlepszą okazała się MDP OSP Janowice pokonując w finale MDP OSP Międzyrzecze Górne, trzecie miejsce zajęła MDP OSP Kaniów zwyciężając MDP OSP Bestwinka. Piąta lokata przypadła MDP OSP Porąbka, szósta MDP OSP Czechowice-Dziedzice Lipowiec i siódma MDP OSP Kozy.
Herbert Szeliga i Grzegorz Gawęda podziękowali staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce za ufundowanie pucharów, a wójtowi gminy Bestwina Arturowi Beniowskiemu za udostępnienie hali sportowej. Wójt Artur Beniowski wyraził zadowolenie z faktu, że gmina Bestwina mogła gościć członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na swoim terenie, podziękował również wszystkim opiekunom za spowodowanie, że młodzież spędziła sobotnie przedpołudnie na sportowo i zaprosił do Kaniowa na kolejne turnieje.