Zawodnicy UKS Set Kaniów rozpoczynają nowy sezon we Włoszech

19. 01. 28
Odsłony: 3388
LignanoW piątek wyruszyli na południe Europy, a w sobotę walczyli na wodzie o jak najlepszy wynik. … Mowa o kajak polistach UKS Set Kaniów.
Dzięki finansowemu wsparciu Związku Zawodowego „KADRA” przy PG SILESIA SP. z o.o. Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Dawid Wizner, Jakub Witkowski, Kordian Kupczak i Mateusz Jonkisz, a więc mieszanka doświadczenia z młodością, udali się do włoskiego Lignano, aby uczestniczyć w LIGNANO MEETING 2019. Dołączyli do nich jeszcze węgierscy przyjaciele Geza Szucs i Miklos Kiss, którzy już w poprzednich latach występowali z naszymi zawodnikami. Mecze, oczywiście, odbywają się na krytym basenie.
Lignano Sabbiadoro to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Friuli-Wenecja Julijska, w prowincji Udine. Według danych za rok 2014 zamieszkiwało ją 6.883 osób. Miasto jest jednym z najważniejszych kurortów północnego Adriatyku. W ostatnich kilkudziesięciu latach powstało tam niespełna 200 różnej klasy hoteli.
W Turnieju bierze udział 16 drużyn, w tym reprezentacje niektórych europejskich krajów. UKS Set Kaniów został rozlosowany do grupy C, gdzie jego przeciwnikami byli: CC Firenze, CMM Trieste A i CUS Udine.
Swój pierwszy mecz UKS Set Kaniów rozegrał o godzinie 9:20 i pokonał CC Firenze 2:1, a bramki zdobyli Miklos Kiss i Dawid Wizner.
W drugim meczu pokonali CMM Trieste A 6-3, a łupem bramkowym podzielili się: Łukasz Pilarz – 2, Kordian Kupczak, Jakub Witkowski, Szucs Geza i Miklos Kiss.
W meczu z CUS Udine bramki zdobywali: Paweł Michalec - 2, Szucs Geza, Miklos Kiss, Dawid Wizner – 2 i Jakub Witkowski. UKS Set wygrał 7:2 i zajął pierwsze miejsce w grupie.
O 19:30 w meczu ćwierćfinałowym spotkał się z Ichnusa U 21. Tutaj znów nasi zawodnicy pokazali swoją klasę i pokonali rywali 7:1 a bramki strzelali: Dawid Wizner – 3, Kordian Kupczak, Jakub Witkowski, Paweł Michalec i Geza Szucs.
W niedzielę, w półfinale, o godz. 9:40 UKS Set Kaniów zagrał z Canottieri Mutina i wygrał 7:4.
Finał rozegrany został o 14:30 a przeciwnikiem kaniowskiej drużyny była Ichnusa A z Sardynii. Mimo zaciętej walki UKS Set przegrał 2:3 i zajął drugie miejsce w Turnieju.