I Memoriał im. Ryszarda Krausa przeszedł do historii

18. 07. 22
Odsłony: 4131
Memoriał ku pamięci byłego piłkarza m.in. LKS-u Bestwina i Górnika Zabrze Ryszarda Krausa był okazją do konfrontacji z przeciwnikiem szczebla III-ligowego. Na jego tle, póki bestwinianie fizycznie byli w stanie kroku dotrzymywać, gospodarze wypadli pozytywnie. Przed przerwą wynik był wprawdzie remisowy, a gola dla LKS-u strzelił z „wapna” Mateusz Droździk, to jednak miejscowi okazji bramkowych wypracowali sobie więcej. Krystian Makowski, Konrad Kowaliczek i Szymon Święs mogli futbolówkę ulokować w „prostokącie”, ale golkiper zabrzańskiej „dwójki” nie mylił się.
W drugiej połowie nie wydarzyło się już nic pozytywnego dla podopiecznych Sławomira Szymali. Przetrzebiony kadrowo zespół z Bestwiny ustąpił finalnie 1:2 mającym sporo ponad 20. zawodników rezerwom Górnika. – Sparing oceniam jako wartościowy dla nas. Przed przerwą wypadliśmy naprawdę dobrze, później co zrozumiałe przy brakach liczebnych opadliśmy z sił – klaruje trener przedstawiciela bielskiej „okręgówki”.
LKS Bestwina: Granatowski – Makowski, Móll, Duś, Gołąb, Miroski, Kowaliczek, Droździk, testowany zawodnik, Święs, Gleindek oraz Gacek, Lisewski
Zanim na boisku wybiegli seniorzy swój trzeci oficjalny sparing rozegrała Drużyna Dziewczyn LKS Bestwina. Tym razem ich przeciwniczkami były zawodniczki Kuźni Ustroń. Powiedzenie „Do trzech razy sztuka” okazało się w tym przypadku jak najbardziej trafne, ponieważ po dwóch poprzednich porażkach w sobotę Dziewczyny LKS Bestwina schodziły z boiska po ostatnim gwizdku z uśmiechniętymi buziami, odnosząc swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo. Dzięki dwóm bramkom Karoliny Wróbel oraz celnym trafieniom Wiktorii Pieczka i Ewy Mynarskiej Dziewczyny pokonały Kuźnię 4:3. Brawo!!!
Drużyna zagrała w składzie: Olimpia Mędrzak, Wiktoria Lasek, Karina Jakubiec, Oliwia Kościuch, Nikola Nycz, Wiktoria Kopeć, Aleksandra Jonkisz, Wiktoria Pieczka, Zofia Sałamun, Emilia Waliczek, Karolina Wróbel, Julia Olek, Daria Kabot, Nicole Stachura, Oliwia Florek, Marta Stanclik, Ewa Mynarska, Paulina Krywult.
Źródło: www. sportowebeskidy.pl oraz Facebook