Seniorzy rozpoczęli od zwycięstwa

18. 05. 14
Odsłony: 5520

Tym razem od turnieju w Leśnej rozpoczęli kajak poliści walkę o Puchar Polski'2018 w kajak polo.
W dniach 5 – 6 maja rozegrano X Międzynarodowy Turniej o „Puchar Kwisy", w ramach którego odbyła się I edycja Pucharu Polski w Kajak Polo. Jednocześnie najmłodsi zawodnicy wzięli udział w Międzynarodowym Pucharze Polski w Kajak Polo „PANDA CUP”. Gospodarzem był Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy KWISA Leśna.
Maj rozpieszcza nas pogodą, również w Leśnej było słonecznie, upalnie i gorąco na wodzie i na trybunach.
Świetnie spisali się seniorzy UKS Set Kaniów zwyciężając w finale I Dywizji swoich odwiecznych rywali, MOSW Choszczno, 6:5 a zwycięską bramkę zdobył na 2 sekundy przed zakończeniem meczu Arkadiusz Pilarz, który zresztą zdobył również pierwszą i drugą bramkę (z rzutu karnego za faul na Łukaszu Pilarzu) dla UKS w tym meczu, chociaż w ogóle pierwszą zdobyło MOSW Choszczno. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Po przerwie prowadzenie dał Łukasz Pilarz, ale MOSW szybko odpowiedziało bramką i zrobiło się na 5 minut do końca meczu 3:3. Maciej Paszana, który wrócił do drużyny po dłuższej przerwie strzelił 4 gola, ale znów choszcznianie odpowiedzieli celnym trafieniem. Weteran, Paweł Michalec, kapitalnym rzutem z ostrego kąta dał prowadzenie Setowi 5:4, a MOSW znów na minutę do końca wyrównało. Nasi zawodnicy umiejętnie rozgrywali piłkę przez ostatnie 60 sekund i na 2 sekundy przed końcową syreną Arkadiusz Pilarz huknął jak z armaty, przełamał wiosło bramkarza i dał zwycięstwo UKS Set Kaniów 6:5.
Set A wystąpił w składzie: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek,  Maciej Paszana,  Paweł Michalec, Arkadiusz Pilarz.

Druga drużyna UKS Set w składzie: Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Jan Adamaszek, Mateusz Jonkisz przegrała walkę o półfinał z KTW Kalisz 4:6 i ostatecznie zajęła 5 miejsce.
Dziewczęta: Hanna Sojka, Dominik Sojka, Marlena Madej, Gabriela Bazan, Weronika Kubas zajęły 7 miejsce. Nasze czołowe zawodniczki pisały maturę, więc nie mogły wystartować w tym Turnieju. Hanna Sojka została wybrana najlepszą zawodniczką wśród młodziczek. Brawo!!!
W czasie uroczystości zakończenia Turnieju zawodniczki z reprezentacji Polski U 21 otrzymały za srebrny medal w Mistrzostwach Europy w 2017 roku Dyplomy Uznania z Ministerstwa Sportu. Z naszych zawodniczek obecna była tylko Dominka Sojka, pozostałe zawodniczki były nieobecne z uwagi na matury (Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Monika Pacyga) lub z powodu zajęć na studiach (Klaudia Sachmerda).
W X Międzynarodowym Turnieju udział wzięło 200 zawodników w 28 drużynach i czterech dywizjach.
Kibice ocenili, że w meczu finałowym zobaczyli kajak polo na światowym poziomie. Prezes "Kwisy" Leśna, Artur Fabijański, tak podsumował występ zawodników z Kaniowa i Choszczna: Zawodnicy z Choszczna czy z Kaniowa grają w ligach światowych, jest to bardzo wysoka półka. Widzieliśmy zawodników, którzy grają w klubach niemieckich, włoskich czy hiszpańskich. Mogliśmy dziś podziwiać co światowi zawodnicy potrafią zrobić z kajakiem i piłką.
Cieszy takie uznanie dla naszej drużyny. Brawo!!!

Zdjęcia: LUKS Kwisa Leśna i Jacek Sztuba