Sukcesy naszych mieszkańców

18. 04. 24
Odsłony: 5128

Specjalizująca się we freedivingu Magdalena Solich – Talanda z Bestwiny prezentuje znakomitą formę. W trakcie zawodów „Mazovia Mini Comp” w Łomiankach ustanowiła w dniu 21 kwietnia rekord świata, a tym samym i rekord Polski w konkurencji DNF (dynamika bez płetw) pokonując magiczny dystans 200 m, czego nie dokonała jeszcze żadna zawodniczka. Gratulacje dla Pani Magdaleny, jej męża Mateusza Talandy oraz Ryszarda Szwajcera, którzy od lat pomagają Pani Magdalenie w pokonywaniu kolejnych barier.
W sobotę, 21 kwietnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się XXII Bieg o puchar Dyrektora MOSiR. To kolejny bieg z cyklu "Biegiem po zdrowie". Na starcie zawodów stanęło 437 zawodników. Specjalizująca się w biegach mieszkanka Kaniowa, Pani Barbara Jonkisz, zajęła w sobotę 3 miejsce w kategorii kobiety rocznik 1976 i starsze. Gratulacje!!!
Z kolei syn Pani Barbary, Tomasz Janusz postanowił zmierzyć się maratonem i również w sobotę, 21 kwietnia, wystartował w Mistrzostwach Polski w Maratonie Mężczyzn.
W Orlen Warsaw Marathon w bardzo trudnych warunkach, przy bardzo mocnej obsadzie udało się uzyskać Tomkowi bardzo dobry rezultat - 2:28:51 i zająć 6 miejsce na Mistrzostwach Polski! Brawooo!!!
Nie na stadionie, ale na deskach sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w X Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym Zagłębie i Sąsiedzi nasz Zespół Regionalny "Bestwina" zdobył II miejsce w bardzo silnej obsadzie reprezentujących bardzo wysoki poziom zespołów regionalnych. Występy oceniała Rada Artystyczna złożona ze specjalistów, fachowców i ekspertów m.in. Polskiej Sekcji CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels), czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Brawa i gratulacje!!!

Michał Pawłuszkiewicz z Kaniowa wraz z drużyną siatkarską MKS Winner Czechowice-Dziedzice zdobył Puchar za zajęcie I miejsca w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera, a sam Michał uznany został najlepszym zawodnikiem drużyny. Gratulacje!!!

Zdjęcia: Facebook