Drukuj

Mistrzowie wyłonieni

10. 09. 04
Odsłony: 5535
 Łukasz Kraus i Dariusz Lorenc zostali mistrzami Gminy Bestwina w Siatkówce Plażowej Amatorów w 2010 roku.
Mistrzostwa Gminy Bestwina Amatorów w Siatkówkę Plażową, przeważnie pod egidą i o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina a organizowane przez UKS Set Kaniów. Cieszyły się one sporą popularnością i brało w nich udział sporo siatkarzy, w tym wielu spoza naszej gminy, a frekwencja zależała głównie od warunków atmosferycznych.
W tym roku pogoda nie rozpieszczała, w ostatnich dniach spadło bardzo dużo deszczu, jeszcze wczoraj wydawało się, że Mistrzostwa nie dojdą do skutku, ponieważ boiska były zatopione. Na szczęście przez ostatnią dobę nie padało, wystarczyło popracować trochę łopatą i grabkami i zawodnicy zdecydowali, że zawody się odbędą, chociaż temperatura nie była zbyt wysoka.
Mecze odbywały się w dwóch grupach na dwóch boiskach. Z pierwszej grupy do półfinału awansowali: Marek Zając/Jarosław Bieroński i Łukasz Kraus/Dariusz Lorenc a z drugiej: Maciej Wójtowicz/ Kamil Grygierczyk i Bogusław Maciocha/Dawid Placuch.
Awans do finału wywalczyli Marek Zając/Jarosław Bieroński pokonując parę Bogusław Maciocha/Dawid Placuch 2:0 oraz Łukasz Kraus/Dariusz Lorenc, którzy pokonali duet Maciej Wójtowicz/Kamil Grygierczyk również 2:0.
W meczu o trzecie spotkali się więc Maciej Wójtowicz/Kamil Grygierczyk z Bogusławem Maciochą/Dawidem Placuchem. 21:11 i 21:19 wygrała para Maciek/Kamil.
Mistrzami Gminy Bestwina Amatorów w Siatkówce Plażowej została para Łukasz Kraus/Dariusz Lorenc pokonując 21:19 i 21:13 Marka Zająca/Jarosława Bierońskiego.
Wszyscy, którzy awansowali do półfinału otrzymali nagrody rzeczowe, ponadto zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsce otrzymali statuetki i dyplomy. Na zakończenie wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani pizzą i pepsi.